Zamknij
REKLAMA

Termoizolacyjne rolety - zimowe oszczędności, dzięki rozwiązaniom ANWISU

00.01, 19.09.2022 .
Zdjęcie ilustracyjne Fot. ANWIS S.A.

Wielkimi krokami zbliża się okres grzewczy. Chcesz zredukować utratę ciepła, ograniczając tym samym wydatki związane z opłatami za ogrzewanie? Warto rozważyć montaż osłon zewnętrznych. 

Ekonomiczne rozwiązania - zaawansowane technologie

Przez okna ucieka 15-25% ciepła. Rozwiązaniem na redukcję utraty ciepła mogą być nowoczesne rolety zewnętrzne. Istotnym elementem rolet zewnętrznych jest zastosowany w nich pancerz. Wypełniony jest on pianką poliuretanową, która stanowi skuteczną izolację termiczną i akustyczną domu.

- Po opuszczeniu rolety pomiędzy oknem a pancerzem wytwarza się poduszka powietrzna, która zmniejsza poziom hałasu, a także poprawia parametry cieplne budynku. W praktyce przekłada się to na dwie korzyści: możliwość zaoszczędzenia w okresie grzewczym, a w upalne dni obniżenia temperatury wnętrza nawet o kilka stopni - tłumaczy Tomasz Włodarzewski z firmy ANWIS.

Termoizolacyjne rolety zewnętrzne to zaawansowane technologicznie produkty, które dopasowuje się do indywidualnych preferencji użytkownika. Mogą zostać połączone z czujnikami pogodowymi, mierzącymi temperaturę wnętrza czy natężenie światła słonecznego, co pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury pomieszczeń.

Niektórzy wybierają też rozwiązania oparte na podłączeniu osłon do wewnętrznej sieci domowej – mogą wówczas sterować roletami i innymi systemami w domu przy użyciu urządzeń mobilnych. To kolejna oszczędność – ekonomiczne zarządzanie wszystkimi sprzętami. Różnorodność oferty rolet na rynku dotyczy też kolorystyki – bez trudu znajdziemy odpowiednią do każdej fasady budynku.

Rolety podtynkowe, naokienne i elewacyjne

W zależności od sposobu montażu do wyboru mamy trzy typy rolet zewnętrznych. Podtynkowe rolety nie wymagają ingerencji w konstrukcję okna, dzięki czemu zapewniają idealne właściwości termoizolacyjne. Skrzynka rolety schowana jest pod warstwą ocieplenia budynku a ponadto posiada specjalną matę chroniącą nadproże przed przemarzaniem.

Rolety naokienne najczęściej wykorzystuje się w przypadku nowych inwestycji oraz remontów połączonych z wymianą stolarki okiennej. Przed zainstalowaniem skrzynki rolety, osadza się ją w ramie okna. Wybierając to rozwiązanie, trzeba uwzględnić pomniejszenie otworu okiennego o wielkość montowanej skrzynki. Dzięki możliwości jej obustronnej zabudowy, zyskujemy również dodatkową izolację.

Trzeci typ to osłony elewacyjne. Instalacja jest mało inwazyjna, nie wymaga wymiany okien ani ustaleń w projekcie budowy. Roleta może być zamontowana na fasadzie budynku lub bezpośrednio we wnęce okna albo drzwi. Skrzynka jest wówczas widocznym elementem konstrukcyjnym, więc – ze względów estetycznych – mamy wybór wielu opcji kolorystycznych, a sama skrzynka posiada różne wersje obudowy. Z uwagi na brak ingerencji w strukturę budynku montaż osłony elewacyjnej nie wpływa na właściwości izolacyjne budynku.

Funkcjonalne i estetyczne – żaluzje fasadowe

W nowoczesnych domach o dużych przeszkleniach równie dobrze sprawdzają się żaluzje fasadowe. W tym przypadku możliwa jest płynna regulacja wpadającego do pomieszczenia światła, poprzez otwieranie i zamykanie lamel w zakresie 90–180 stopni.

- Podobnie jak w przypadku rolet zewnętrznych, tu również istnieje możliwość automatyzacji osłon, łącznie z podłączeniem do systemu sterującego całym budynkiem - podkreśla ekspert z firmy ANWIS. 

Warto dodać, że w tym przypadku ciekawe rozwiązanie termoizolacyjne zapewniają lamele w kształcie litery Z, które zapewniają pełne domknięcie pancerza.

Osłony zewnętrzne mogą pozytywnie i znacząco wpłynąć na komfort mieszkania, ale też na domowy budżet. Warto zastanowić się nad produktem dopasowanym do naszych preferencji i potrzeb.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%