Zamknij

Jakie są najlepsze prowadnice do szuflad?

18:13, 22.09.2022 mat.partnera Aktualizacja: 18:14, 22.09.2022

Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni meblowej to satysfakcjonująca czynność, która powoduje powstawanie wielu funkcjonalnych rozwiązań. Użytkowanie mebli powinno być intuicyjne i proste. Przechowywanie ubrań i przedmiotów nie powinno generować chaosu i nieporządku. Aby rzeczywiście tak było, w regałach, szafach czy komodach, nie może zabraknąć szafach i przystosowanych do specyfiki danego mebla prowadnic. Prowadnica do szuflady to niezwykle istotny element, na który zawsze należy zwrócić uwagę przed zakupem mebli. Jakie prowadnice do szuflad wybrać? Gdzie kupić najlepsze prowadnice do szuflad?

Prowadnica do szuflady – najistotniejsze cechy

Nie ulega wątpliwości, że szuflady są nieodłącznym elementem mebli. Aby kompleksowo spełniały swoją funkcję, powinny być wyposażone w wysokiej jakości prowadnice. Wybór odpowiedniej prowadnicy powinien być poprzedzony przemyślaną decyzją odnośnie tego, co zamierzamy przechowywać w konkretnych szufladach. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na zakup nowych mebli z zamontowanymi prowadnicami, czy może zależy nam na wymianie wyłącznie tego elementu, warto mieć na uwadzę aspekt udźwigu. Im cięższe przedmioty, tym solidniejszy powinien być udźwig prowadnic. Kolejnym czynnikiem, który może pomóc w wyborze prowadnic, jest wysuw szuflady poza korpus. W przypadku tego parametru należy zwrócić uwagę na ilość dostępnego miejsca w danym pomieszczeniu. Pełen wysuw to odpowiednie rozwiązanie dla płytkich szuflad, w których nie przechowuje się cięższych przedmiotów. Dzięki temu osoby użytkujące dane obiekty meblowe, bez problemu będą mogły dosięgnąć do rzeczy, które znajdują się pod tylną ścianą.

Jaka prowadnica do szuflady będzie najlepsza? – rodzaje prowadnic

Obecnie na rynku dostępne są trzy najpopularniejsze i najczęściej stosowane rodzaje prowadnic. Są to: prowadnice rolkowe, prowadnice kulkowe oraz tzw. prowadnice do szuflad dolnego montażu. Prowadnice rolkowe są najmniej skomplikowane pod względem konstrukcyjnym, dlatego to właśnie po nie sięga zdecydowana większość producentów mebli. Ten rodzaj prowadnic można zakupić niemalże w każdym markecie z materiałami budowlanymi i dekoracyjnymi. Częściowy wysuw, obciążenie ok. 25 kg, łatwa dostępność oraz szeroki wachlarz wymiarów to cechy charakterystyczne tego modelu prowadnic. Nieco bardziej skomplikowaną konstrukcją są prowadnice kulkowe. Jak sama nazwa wskazuje, stosuje się w nich odpowiednio wyprofilowane, metalowe kulki, które pozwalają zwiększyć obciążenie do nawet 50 kg. Obecnie stosuje się również rozwiązania, dzięki którym szuflady zamykają się w sposób delikatny i spowolniony. Wszystko za sprawą wbudowanego mechanizmu spowalniającego. Osoby użytkujące dane obiekty meblowe nie muszą martwić się również o to, że dana szuflada wypadnie z zawiasów, wywołując przy tym ogromny hałas. Na rynku dostępne są również prowadnice do szuflad dolnego montażu. To rozwiązanie pozwala na ok. 30 kg obciążenie. Można je regulować pod kątem nachylenia frontu. Dostępne są zarówno w formie częściowego, jak i pełnego wysuwu – w zależności od modelu. 

Prowadnice do szuflad – jakie wybrać?

Zakup odpowiednich prowadnic do szuflad to najczęściej decyzja na długie lata. Obecnie na rynku istnieje wiele, funkcjonalnych rozwiązań, które znacząco wpływają na komfort użytkowania danych obiektów meblowych. Ciche domykanie, mechanizm spowalniający, czy funkcja push to open to nowoczesne rozwiązania, które pozwalają swobodnie korzystać z szuflad przez długie lata, nawet przy wzmożonej eksploatacji. Dopasowanie udźwigu szuflady zapewni bezawaryjną pracę prowadnic, niezależnie od rodzaju. Istotną kwestią jest także odpowiedni montaż. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do zakupu prowadnic, warto skorzystać z fachowego poradnictwa doświadczonych pracowników firm. Z pewnością pomogą oni w doborze odpowiedniej prowadnicy, zwrócą uwagę na istotne parametry techniczne i wyjaśnią, jak należy je zamontować.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%