Zamknij
REKLAMA

Jakie łóżko młodzieżowe wybrać?

08.36, 22.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 08.36, 22.11.2022

Każdy rodzic nastolatka wie - nie jest łatwo wybrać łóżko młodzieżowe, które zadowoli ich potomka. Oprócz charakterystycznej dla wieku nastoletniego zmienności gustów i nie do końca sprecyzowanych oczekiwań wobec życia w tym jego okresie, niewątpliwą trudnością przy wyborze łóżka młodzieżowego jest bez wątpienia ogromne bogactwo kolorów i stylów, w jakich występują łóżka młodzieżowe. Jak spośród setek dostępnych modeli wybrać najlepsze łóżko młodzieżowe? Odpowiadamy poniżej!

Jak wybrać najlepsze łóżko młodzieżowe?

Pierwszym krokiem jest wejście na stronę amdk.pl. Sklep z meblami AMDK ma niezwykle szeroką ofertę łóżek dla nastolatków - i szereg cennych porad, jak wybrać spośrod nich najlepsze!

Przeglądając nasz dział "łóżka młodzieżowe" zadaj sobie następujące pytania:

  • Jaki rodzaj materaca chcę mieć?
  • Jak duże łóżko chcę mieć? Czy interesuje mnie łóżko pojedyncze czy podwójne (typu king size)?
  • Czy chcę łóżko pojedyncze czy piętrowe?
  • Jakiego koloru powinno być moje łóżko (np. łóżko białe, łóżko szare, łóżko kolorowe)?
  • Ile pieniędzy jestem skłonny wydać?

Dlaczego odpowiedzi na te pytania są tak ważne przy wyborze łóżka dla nastolatka?

Łóżka młodzieżowe - najważniejsze kryteria wyboru

Przeanalizujmy teraz po kolei wskazane wcześniej w formie pytań zagadnienia:

1. Rodzaj materaca

Dobrze dobrany materac nie jest ani zbyt twardy, ani zbyt miękki, lecz idealnie dostosowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Materac powinien być ponadto przynajmniej o 20 cm dłuższy od osoby, która będzie na nim spała, oraz dostosowany do jej budowy ciała. Osoba cięższa powinna mieć materac twardszy, a osoba lżejsza – bardziej miękki. 

2. Rozmiar

Łóżko w pokoju nastolatka powinno być wygodne i funkcjonalne. Nie powinno przytłaczać i zabierać miejsca innym meblom. W większości przypadków lepszym wyborem w przypadku łóżka młodzieżowego będzie więc łóżko jednoosobowe niż łóżko podwójne. Łóżka jednoosobowe są także z reguły tańsze i bardziej kompaktowe.

3. Łóżko pojedyncze czy piętrowe?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, ilu nastolatków zamieszkuje razem w pokoju i jak jest on duży. W przypadku, gdy każde z dzieci ma własny pokój, jedynym logicznym wyborem jest łóżko pojedyncze w każdym pokoju. W przypadku współdzielenia pokoju przez dzieci łóżko piętrowe może być świetnym sposobem na oszczędność miejsca.

4. Kolor

Wybór koloru zależny jest całkowicie od gustu. Nasz sklep z meblami dysponuje szeroką paletą kolorów i stylów.  Najczęściej wybierane (i najpraktyczniejsze) opcje to łóżko białe i łóżko szare. Jeśli jednak chciałbyś wypróbować odważniejsze i niebanalne kolory, to śmiało zapoznaj się z całą paletą dostępnych barw na amdk.pl!

5. Cena

To, jaki budżet chcesz przeznaczyć na zakup łóżka dla swojego nastolatka, zależy od Twoich potrzeb i możliwości finansowych. AMDK oferuje łóżka na każdą kieszeń, gwarantujemy więc, że na pewno znajdziesz u nas coś dla siebie! Interesują Cię łóżka jednoosobowe, czy typu kingsize? Pojedyncze czy piętrowe? Z materacem twardym czy miękkim? Przejdź na stronę naszego sklepu i sprawdź, czego szukasz!

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%