Zamknij
REKLAMA

Jak powinien wyglądać i zachowywać się biznesmen?

08:48, 17.01.2019 | materiały partnera

Założenie własnej firmy to dopiero początek. Chcąc promować przedsiębiorstwo, korzysta się z narzędzi marketingowych i różnych kanałów komunikacji. Nie można jednak zapomnieć, że my sami również jesteśmy wizytówką naszego biznesu. Dla osób rozpoczynających dopiero karierę jako samodzielny przedsiębiorca może to wydawać się nieistotne. Jednak odpowiednie zachowanie i wygląd są kluczowe w prowadzeniu negocjacji i rozmów z kontrahentami.

Elementy garderoby

Jeśli chcemy czuć się biznesmenami, musimy również tak wyglądać. Odpowiedni look doda nam pewności siebie i sprawi, że będziemy pozytywnie odbierani przez współrozmówców. Pierwszym elementem, o który należy zadbać jest dobrze skrojony garnitur. Bardzo dobrze prezentuje się taki w kolorze szarym, albo granatowym. Trzeba również pamiętać o krawacie, najlepiej wybrać jednobarwny o stonowanym kolorze. Nie można zapomnieć o właściwie dobranych butach. Do garnituru najlepiej pasują ciemne lakierowane, sznurowane półbuty. Ważne, by były one czyste i wypolerowane, muszą współgrać z całym strojem.

Akcesoria i dodatki

Akcesoria zawsze dodają charakteru outfitowi, dlatego warto pomyśleć o zegarku na rękę. Czasomierz z wysokiej pułki sprawi, że zabłyśniesz w oczach kontrahentów. Przykładem wysokiej klasy modeli są zegarki Rosefield. Obecnie czasomierz pełni nie tylko rolę użytkową, ale również symboliczną. Posiadanie zegarka na rękę przywodzi na myśl cechę jaką jest punktualność, co jest niezwykle istotne w każdym biznesie. Poza tym, koneserzy i znawcy branży zegarmistrzowskiej z pewnością docenią oryginalny czasomierz. Poza tym, warto zaopatrzyć się w skórzaną aktówkę i notes, które dodają szyku i elegancji. Bardzo dobrze sprawdzi się także długopis, albo pióro znanego producenta. Takie akcesoria świadczą o tym, że biznesmen jest dobrze zorganizowany i przygotowany. Oczywiście niezbędnym elementem jest również telefon komórkowy. Ważne, by używać go zgodnie z pewnymi niepisanymi regułami. Na spotkaniach biznesowych urządzenie musi być wyciszone. Warto także ustawić pocztę głosową z komunikatem informującym o adresacie numeru oraz braku możliwości odebrania połączenie w danej chwili. Komunikat powinien zachęcać odbiorcę do ponownego kontaktu.

Sposób zachowania

Niezwykle istotny jest sposób zachowania w towarzystwie. Biznesmen powinien być pewny siebie i stanowczy, ale nie arogancki. Warto zwrócić uwagę na sam chód. Najlepiej jeśli będzie on energiczny, ale w umiarkowanym tempie. Postawa ma być wyprostowana, nie można trzymać rąk w kieszeni, ani garbić ramion. Uśmiech na twarzy zawsze pomaga wzbudzić zaufanie i sprawia, że współrozmówcy lepiej czują się w naszym towarzystwie. Ważny jest również uścisk dłoni. Powinien on być zdecydowany, ale niezbyt mocny, trwać około 2 sekund. Należy zadbać, by dłoń była sucha i ciepła. Nie można zapomnieć, że poza wyglądem ogromną rolę odgrywa mowa ciała. Biznesmen ma być zdecydowany, ale przyjazny i wzbudzać zaufanie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%