Zamknij

Śmierć żony podczas porodu. Udowodnij, że była wynikiem błędu medycznego i uzyskaj odszkodowanie

09:33, 08.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:49, 08.04.2019
Skomentuj

Wiele się słyszy o wstrząsających akcjach porodowych, które kończą się śmiercią matki. Takie zdarzenia często wynikają z błędów lekarskich, a te są przesłanką do dochodzenia roszczeń od szpitala. Jeżeli Twoja żona zmarła przy porodzie przez nieprawidłowe postępowanie personelu medycznego, walcz o odszkodowanie. Jako mąż zmarłej pacjentki, masz do niego pełne prawo. Z fachową pomocą na pewno Ci się uda.

Czas działa na korzyść szpitala. Błąd medyczny trzeba szybko zgłosić

Kiedy w czasie porodu zdarzy się tragedia rodzinna, a osoba bardzo nam bliska poniesie śmierć, oczywistym jest, że nie myślimy o ukaraniu winnych. Ważne jest wówczas pożegnanie, godny pochówek, spokojne przejście żałoby. Jednak wyciągnięcie konsekwencji względem lekarza lub położnej, przez którą zmarła matka rodząca dziecko, stanowi jedyny sposób na to, aby sprawiedliwości stało się za dość. Tym bardziej, że mijający czas oddala nas od realnych szans na uzyskanie odszkodowania za błąd medyczny. Zgodnie z obowiązującym prawem, na zgłoszenie pomyłki lekarskiej i ubieganie się o należne świadczenie, rodzina zmarłej kobiety ma 3 lata. Czas ten jest liczony od dnia w którym doszło do zdarzenia, a więc w przypadku śmierci rodzącej, od dnia porodu.

Prawo do odszkodowania w pierwszej kolejności przysługuje mężowi zmarłej

Każdy błąd medyczny skutkujący zgonem pacjentki, upoważnia bliskich zmarłej do walki o zadośćuczynienie pieniężne od szpitala lub osoby, która popełniła błąd. Aby środki zostały przyznane, trzeba wykazać, iż do śmierci doszło wskutek błędu medycznego. Do tego niezbędna jest dokumentacja medyczna. Zgromadzone materiały powinny dotyczyć całego przebiegu ciąży, również przed pobytem w danej placówce medycznej. Skierowania na badania, opinie lekarskie i inne dokumenty związane z ciążą stanowią istotne dowody i w wielu przypadkach są podstawą do uzyskania odszkodowania za błąd w sztuce lekarskiej. Ich zgromadzeniem powinien zająć się najbliższy członek rodziny zmarłej pacjentki, najczęściej mąż. Nie musi on robić tego sam. Wystarczy zgłosić się do Ośrodka Pomocy Poszkodowanym, w którym pracują profesjonaliści wyspecjalizowani w prawie medycznym. Pomogą oni uzyskać dla klienta świadczenia za tragiczne w skutkach błędy medyczne: odszkodowanie, zadośćuczynienie, rentę, a także zwrot kosztów leczenia czy pogrzebu. Każda zła decyzja personelu medycznego, która doprowadziła do zgonu rodzącej pacjentki, powinna zostać niezwłocznie rozpatrzona przez stosowne organy. Nie można pozwolić na to, żeby winni śmierci nie spotkali się z konsekwencjami. Jeżeli straciłeś żonę przez błąd medyczny, skontaktuj się z Ośrodkiem Pomocy Poszkodowanym i znajdź wsparcie w Twojej trudnej sytuacji.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%