Zamknij
REKLAMA

Znajdź odpowiedni lokal i zapewnij sobie sukces

06:48, 18.04.2019 | artykuł sponsorowany

Odpowiednio usytuowany lokal jest najlepszą inwestycją na start. Strategiczne położenie zapewni nam stały dopływ klientów i pozwoli na naturalną reklamę działalności. Decyzja o tym, gdzie wynajmiemy pomieszczenie powinna być poprzedzona zapoznaniem się z sytuacją na rynku i aktualnymi cenami. Warto również zgromadzić kilka podstawowych informacji o prawach, jakimi rządzą się lokale użytkowe – Wrocław jest jednym z miast, w których łatwo znajdziemy siedzibę i uzyskamy pomoc w gromadzeniu potrzebnej wiedzy.

Czym jest lokal użytkowy różni się od mieszkania?

Lokal użytkowy przeznaczony jest do innych celów niż mieszkanie. Wydawać by się mogło, że w mieszkaniu bez problemu otworzymy własny biznes, jednak nie każdego rodzaju. Wiele działalności ma określone normy, jakie lokal musi spełniać. O ile biuro może znajdować się w mieszkaniu, to gabinet lekarski czy restauracja muszą mieścić się w surowych standardach sanitarnych i higienicznych. Przykładem może być odpowiednia wielkość pomieszczenia, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych czy właściwy rodzaj oświetlenia.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru lokalu?

Normy są ważnym wyznacznikiem jakości lokalu użytkowego do wynajęcia – Wrocław ostatnio staje się coraz bardziej popularny, jako miejsce zakładania nowej działalności. Jednak wybierając odpowiedni budynek powinniśmy kierować się nie tylko standardami branżowymi. Niektórzy właściciele lokali udzielają zgody na przeróbki i łatwo dopasujemy pomieszczenia do wymagań. Zwróćmy uwagę na odpowiedni metraż. Wraz z ilością pracowników powinna zwiększać się dostępna przestrzeń. Jeśli myślimy o rozwoju działalności, wybierajmy tylko wśród większych lokali. Warto pytać, do jakiej działalności przystosowany jest lokal, jeśli mamy szczęście i poprzedni najemca prowadził podobną działalność, to nie będziemy musieli poświęcać czasu na większy remont – wystarczy kosmetyczne odświeżenie.

Lokale użytkowe – Wrocław, Kraków czy Warszawa?

Lokalu użytkowego szukajmy tam, gdzie planujemy otworzyć działalność. Weźmy również pod uwagę otoczenie, ponieważ tylko to zapewni nam stałą liczbę klientów. W przypadku, gdy nie prowadzimy częstych spotkań z klientami, warto rozważyć obrzeża miasta. Zapewni to większy komfort pracy i możliwość odpoczynku wśród zieleni. Kolejną kwestią jest odległość pomiędzy lokalem a miejscem zamieszkania. Nie od dziś wiadomo, że im krótszy dojazd do pracy, tym człowiek jest szczęśliwszy.

Dopasuj lokal do swoich potrzeb

Odpowiednia prezencja lokalu może zdziałać cuda i być najlepszą reklamą dla naszej firmy. Nigdy nie oszczędzajmy na wystroju, o ile nasz lokal jest często odwiedzany. Ponadto przyjemne otoczenie wpływa nie tylko na klientów, ale także na pracowników – czynności będą wykonywane przez nich o wiele sprawniej. Wrocław i lokale użytkowe w jego obszarze mogą posłużyć, jako wzorzec, wystarczy wyszukać w przeglądarce naszą branże i podpatrzeć najpopularniejsze oferty.

Cena lokalu użytkowego, kiedy za niego przepłacamy?

Cena najmu zależna jest od wielu czynników. Jednym z nich jest powierzchnia lokalu, im większy tym wyższą kwotę przyjdzie nam zapłacić. Warto być zorientowanym w aktualnych cenach na rynku, co pozwoli nam na wybór odpowiedniej oferty. Sprawdzajmy też, co wchodzi w dodatkowe koszta najmu. Ceny nie zawsze są stałe, zazwyczaj dochodzą do nich jeszcze czynsz oraz rachunki za zużyte media. Na cenę ma także wpływ dzielnica Wrocławia – lokale użytkowe do wynajęcia w centrum mogą być droższe od tych na obrzeżach.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone