Zamknij
REKLAMA

Jakie są opcje noclegu w Zakopanem?

09:46, 05.09.2019 | materiały partnera

Wiele osób, które nie mają większego doświadczenia w podróżowaniu, zastanawia się gdzie znaleźć najlepszy nocleg w Zakopanem. Opcji jest wiele, więc trzeba rozpatrzyć każdą z nich, a potem wybrać odpowiednią ofertę dla siebie. Najpierw jednak warto zastanowić się, jakie potrzeby się posiada, gdyż od tego zależy to, gdzie będzie opłacało się szukać noclegu.

Różne opcje noclegu w Zakopanem

Szukając noclegu w miastach turystycznych, przeważnie ma się do wyboru różne możliwości. Najczęściej wybieraną opcją jest zwykły hotel. Nocleg w Zakopanem w hotelu można znaleźć bardzo łatwo, jednak warto poszukać alternatywę, która będzie bardziej ekonomiczna. Pierwszą z nich są hostele. Od hotelu różnią się tym, że dostaje się jedynie miejsce noclegowe w pokoju wieloosobowym, a nie cały pokój na wyłączność. Taka opcja jest polecana osobom, którym zależy na oszczędzeniu trochę pieniędzy oraz takim, którym nie zależy bardzo na prywatności. W hostelach przeważnie nie ma również możliwości zamówienia śniadania lub obiadu, za to najczęściej jest dostęp do ogólnodostępnej kuchni. Jest więc to idealne rozwiązanie dla studentów lub osób, którzy chcą podróżować jak najniższym kosztem. Jeśli ktoś woli mieć nieco więcej prywatności, może wybrać mały pensjonat lub kwaterę w prywatnym budynku.

Pensjonaty są przeważnie prowadzone przez prywatnych właścicieli, którzy są jedynymi pracownikami obiektu, lub ewentualnie zatrudniają kilka osób do pomocy. Takie warunki sprawiają, że są to obiekty bardzo kameralne, a atmosfera w nich jest domowa i rodzinna. Przeważnie ceny w takich lokalach są konkurencyjne w stosunku do dużych hoteli. Nocleg w Zakopanem można również znaleźć w dużych kurortach lub pięciogwiazdkowych hotelach, które często dysponują bogatym zapleczem oraz SPA. Jest to jednak opcja najdroższa i polecana jedynie osobom, które oczekują luksusowych warunków. Podróżując dużą grupą, można również poszukać domków, które wynajmuje się w całości. Jeśli grupa liczy co najmniej kilka osób, można znaleźć cały domek do dyspozycji, który wyjdzie taniej, niż pokoje w hotelach. Takie domki oferują przeważnie co najmniej osiem, dziesięć miejsc noclegowych.

Łatwość znalezienia noclegu w Zakopanem jest zależna od momentu sezonu. Można wyróżnić kilka okresów:

  • Sezon niski – okres kwietnia, gdy skończył się już okres ferii zimowych, ale nie rozpoczął się jeszcze czas wakacji. Wtedy dość łatwo o tani nocleg.
  • Sezon wysoki – czas ferii zimowych oraz wakacji, kiedy w rejonach turystycznych panuje największy tłok. Wtedy znalezienie noclegu jest dość trudne.
  • Okres około świąteczny – okres bezpośrednio poprzedzający lub następujący po świętach lub długich weekendach. Wtedy wiele osób decyduje się na wyjazd w góry, a to sprawia, że przez te kilka dni może być problem z noclegiem.

Gdzie szukać noclegu w Zakopanem

Miejsc do zatrzymania się można szukać na miejscu, ale jeśli ktoś chce znaleźć optymalny nocleg w Zakopanem, który odpowiada jego potrzebom, warto poszukać wcześniej w internecie i dokładnie przejrzeć oferty ogłaszających się firm. Szukając i rezerwując nocleg odpowiednio wcześniej, można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Opcji szukania miejsc jest kilka. Najłatwiej jest po prostu wyszukiwać ich przez wyszukiwarkę internetową oraz sprawdzać oferty poszczególnych hoteli oraz pensjonatów. Warto jednak przeszukać również dedykowane serwisy ogłoszeniowe, które skupiają wszystkie oferty, przez co można łatwiej znaleźć te najbardziej atrakcyjne.

 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA