Zamknij
REKLAMA

Kurtka czy płaszcz na zimę?

12:15, 29.10.2019 | artykuł sponsorowany

Kurtka czy płaszcz - co sprawdzi się najlepiej? W sklepach jest wiele ciekawych propozycji, na co się zdecydować, by było ładnie, modnie i ciepło?

Szukając czegoś na jesień i zimę, zwraca się uwagę przede wszystkim na to, by było ciepło. Ale każda kobieta chce też dobrze wyglądać. Na szczęście jest w czym wybierać, a każde z rozwiązań ma swoje plusy.

Lubisz ubrać się elegancko, czy casualowo?

Każda kobieta ma inny charakter, zainteresowania, pracę. To wszystko wpływa na styl ubierania. Przyjęło się, że kurtka kojarzy się z czymś wygodnym, co można założyć na co dzień. I coś w tym jest. Kurtki zimowe damskie od Quiosque będą świetnie zestawiać się z casualową stylizacją. Są świetne do płaskich butów, kozaków, podczas wyjścia na miasto. To, za co się je uwielbia, to to, że w wielu z nich można chodzić godzinami i nie ma zimno.

?

Natomiast płaszcz zimowy damski Quiosque jest propozycją dla elegantki. Kojarzy się ze stylem, dojrzałością. Jest bardzo kobiecy i szykowny. Sprawdzi się podczas oficjalnych wyjść i do pracy. Pasuje do spódnicy i obcasów. Część kobiet z chęcią uzupełniłaby swoją garderobę o modny płaszczyk, ale część modeli jest za cienka na mroźne dni. Na szczęście są i takie, które gwarantują lepszy komfort termiczny.

Jeśli płaszcz to ciepły!

Na płaszcz zimowy warto się zdecydować, ale tylko na ten cieplejszy. Jeśli na sklepowym wieszaku wisi płaszczyk, który już w sklepie się gniecie, wydaje się cienki, to trzeba przeczytać metkę. Dobry ciepły płaszcz powinien być z wełny, tymczasem wiele tych ze sklepów sieciowych jest z wełny tylko na pierwszy rzut oka. Kiedy przyglądamy się bliżej, to okazuje się, że wełny jest niedużo, a większość to inne włókna. Oprócz wełny dobrymi materiałami są kaszmir albo aplaka. Jeśli zamiast nich dominują włókna sztuczne, to raczej nie będzie w płaszczu zbyt ciepło. Za dobry wełniany płaszcz płaci się nieco więcej, ale jest to inwestycja na lata.

Ponadczasowa kurtka puchowa

Kurtki puchowe kocha się przede wszystkim za to, że w przeciwieństwie do płaszcza są bardzo lekkie, często tańsze, a jest w nich bardzo ciepło. Dają też dużą swobodę ruchów. Kurtki nie trzeba dawać do czyszczenia. Wydawałoby się, że same zalety. Jednak i tutaj trzeba zachować ostrożność. Nie każda kurtka puchowa, faktycznie taka jest. Wiele kobiet w trakcie zakupów kieruje się tym, by ubranie na zimę było ciepłe, ale jeśli wewnątrz poszewki puchowej kurtki jest sam poliester, to niekoniecznie zagwarantuje, że się nie zmarznie. Pomimo tego, że kurtki puchowe są tańsze niż płaszcze, niska cena powinna wzmóc czujność. Wypełnienie dobrej kurtki będzie z puchu gęsiego lub kaczego, lub z domieszką pierza. A kiedy komuś zależy też na tym, by kurtka była odporna na wilgoć, świetnie sprawdzą się woskowane materiały.

A co jest modniejsze?

I ponownie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W tym sezonie modne są i trencze i obszerne futrzane płaszcze i puchowe kurtki, a już szczególnie pikowane. Wybór jest spory, dlatego można dobrać coś pod kątem każdej figury i typu sylwetki. Zatem niezależnie od tego, zwolennikiem, którego rozwiązania się jest, nie powinno być problemu z tym, żeby znaleźć coś modnego. Ważne jest to, by czuć się dobrze w kurtce lub płaszczu.

Jeśli natomiast chodzi o kolorystykę, to zarówno jeśli chodzi o płaszcze, jak i o kurtki, można trochę poeksperymentować. W tym roku projektanci postawili na dość energetyczne kolory i zwierzęce wzory, więc nie trzeba się przed nimi wzbraniać. Jednak chcąc mieć gwarancję, że w przyszłym roku  zimowe stylizacje w dalszym ciągu będą modne, dobrze rozważyć też klasyczne stonowane kolory.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone