Zamknij
REKLAMA

Perkusja akustyczna - czy warto zacząć na niej grać?

12:03, 07.01.2020 | materiały partnera

Perkusja akustyczna w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością. Doceniono bowiem jakość dźwięku, jaką daje oraz to, jak zmienia całkowicie brzmienie danej kompozycji. Odnotowuje się także coraz większy wzrost osób na niej grających. Zarówno dzieci, młodzi ludzie, jak i starsze osoby coraz chętniej biorą lekcje gdy na perkusji i zaopatrują się w takie sprzęty dla własnego użytku. Co warto wiedzieć więc o tym instrumencie i czy zacząć na nim grać? Jakie modele perkusji to absolutny "must have"? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Perkusja akustyczna - co to takiego?

Perkusja akustyczna to zespół instrumentów pojedynczych, w których składzie znajdują się takie sprzęty jak np. bębny, werble, tom tomy, kotły, talerze, statywy. To wszystko tworzy jeden, dość duży instrument o ogromnej mocy. W sklepach muzycznych można kupić perkusje akustyczną w różnych rozmiarach, z różnym wyposażeniem i za naprawdę różnorodną cenę. Biorąc pod uwagę najwyższej klasy, światowe zespoły muzyczne, warto podkreślić, że obecnie żaden ich koncert nie może się odbyć bez tego sprzętu na scenie. Dlaczego? Perkusja akustyczna jest bardzo głośnym i mocnym instrumentem, który potrafi całkowicie zmienić brzmienie muzyki i nadać jej zupełnie, nowy i wyjątkowy charakter.

Gra na perkusji

Gra na perkusji jest prawdziwą przyjemnością i dość sporym wyzwaniem. Ten, jak każdy instrument muzyczny wymaga jednak konsekwencji, nauki i sporej techniki. Jednak dobrzy perkusiści są bardzo pożądani i obecnie dość ciężko znaleźć w Polsce profesjonalne osoby, które grają na tym sprzęcie. Dlatego, tak wiele szkół muzycznych chętnie uczy swoich uczniów gry właśnie na tym instrumencie.

Od jakiej perkusji zacząć?

Na początek, warto zacząć od perkusji ze średniej półki, na której grający nauczy się techniki i sprawdzi, czy ten instrument jest właśnie dla niego. Idealny będzie tu np. model Natal Arcadia KAR-T6 WSW (16/10/13/13) - bez osprzętu. Ta perkusja zawiera w sobie konga oraz profesjonalne zestawy perkusji akustyczne, które na początek jak najbardziej wystarczą do nauki. Perkusja ta słynie z niezwykle dobrej jakości, świetnie wygląda a jej cena zdecydowanie zachęca do kupna. Koszt tego modelu to 1799,00 zł. Niektórzy zaawansowani perkusiści tak dobrze sobie chwalą ten zestaw, że trudno im przejść na model z wyższej półki. Omawiana perkusja wykonana jest z brzozy, co również podkreśla jej styl, klasę i elegancję. Dla początkującego perkusisty to jak najbardziej strzał w dziesiątkę.

?

Model PDP New Yorker (18/10/13/13) Sapphire Sparkle

Ten model perkusji oczaruje nie jednego. PDP New Yorker świetnie wygląda, ma nowoczesny, ciekawy design i mocny kolor niebieski. Co najważniejsze, ta perkusja wykonana jest z topoli, co daje jeszcze lepszy efekt. Uzupełniona o srebrne i drewniane elementy zdecydowanie błyszczy wśród swojej konkurencji z tej półki cenowej. Brzmienie tej perkusji jest niezwykle dobre a moc, która się z niej wydobywa zaspokoi już zaawansowanego perkusistę. Ten model spokojnie można zastosować na mini koncertach oraz wydarzeniach muzycznych. Jej koszt to niecałe 2000 zł.

Perkusja PDP Concept Maple (22/10/12/16/14) - Exotic Walnut

Ten zestaw to prawdziwa kompozycja już dla prawdziwych muzyków, którzy świetnie sobie radzą z grą na niej. Charakterystyczny model PDP łączy w sobie nowoczesność, najmodniejszy design oraz wysoką jakość. Ta perkusja zdecydowanie nadaje się na wielkie koncerty, festiwale i spokojnie sobie poradzi z każdą, nawet najmocniejszą muzyką. Jest dość wymagający i wymaga sporo wiedzy od perkusisty, który przy niej usiądzie. Koszt tej perkusji wynosi 4 799,00 zł. Jeżeli jednak szuka się dobrego sprzęty, o mocnych i solidnych podstawach, który posłuży nam przez wiele lat - to jest zdecydowanie dobry wybór. Świadczy o tym nie tylko precyzyjne wykonanie i dbałość o każdy szczegół, ale i kluczowym elementem jest tu znana marka, które obecnie wiedzie prym wśród najlepszych perkusistów na całym świecie. Ten sprzęt jest godny uwagi.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone