Zamknij
REKLAMA

Agregat prądotwórczy w czasie awarii

09:13, 20.03.2020 | materiały partnera

Agregat prądotwórczy przydaje się w bardzo wielu sytuacjach, natomiast jego funkcję docenia się szczególnie w momencie awarii, która uniemożliwia dostęp do prądu i trzeba szukać alternatywnego źródła energii. Niestety wtedy też można boleśnie przekonać się, że usługa natychmiastowego wynajęcia agregatu nie jest taka powszechna.

  1. Agregat prądotwórczy:kiedy zdarzy się awaria...
  2. Alternatywne rozwiązania

Agregat prądotwórczy: kiedy zdarzy się awaria...

Cena zakupu agregatu prądotwórczego może porazić. Niestety urządzenia te nie należą niestety do najtańszych i nie każdy może sobie z czasie awarii pozwolić na zakup takiego sprzętu. Warto jednak szukać dostawców ze zróżnicowaną ofertą urządzeń. Być może bowiem nie potrzebujesz wcale bardzo dużego agregatu, a na ten nieco mniejszy będzie cię już stać. Część dystrybutorów agregatów prądotwórczych dba o możliwie jak największą dostępność zróżnicowanych rozwiązań, które odpowiadają na potrzebny różnych klientów. Oczywistym jest, że zupełnie innego agregatu będzie potrzebował właściciel sklepu do zasilenia oświetlenia, kilku lodówek i kasy fiskalnej, a zupełnie innego mechanik, drukarz czy budowlaniec. Jeśli dostępne w asortymencie generatory prądu pod tym względem bardzo się różnią, łatwiej można dostosować rozwiązanie wychodzące naprzeciw określonym potrzebom.

Zanim zaczniesz dzwonić i sprawdzać ofertę konkretnych dystrybutorów, określ swoje potrzeby i oczekiwania. Oblicz, ile mocy potrzebujesz. Pamiętaj przy tym, że agregaty prądotwórcze Diesel nie powinny pracować cały czas na 100% swojej mocy, tylko mniej więcej 80%. Zaleca się więc zakup urządzenia o mocy większej o 20% niż to wynika z twoich potrzeb. Należy się zastanowić nie tylko, jaką moc powinno mieć urządzenie, lecz także czy celem jest przede wszystkim cichy agregat prądotwórczy, czy agregat prądotwórczy jest potrzebny do domu jednorodzinnego, do biura, zakładu przemysłowego czy ma on zasilać budowę.

Alternatywne rozwiązania

Wynajem agregatów prądotwórczych to usługa, która sprawdza się w przypadku osób, które potrzebują agregatu jedynie na czas awarii i jego zakup jest zupełnie nieuzasadniony. To także cenne rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup agregatu z względu na jego cenę. Usługa wynajmu jest znacznie tańsza. Alternatywnym rozwiązaniem mogą być agregaty używane. Mimo że nie są one nowe, nadal cechują się one wysoką wydajnością, dystrybutorzy wystawiają do sprzedaży jedynie te w dobrym stanie technicznym. Cena natomiast jest znacznie niższa niż w przypadku nowego sprzętu. Są jednak tacy użytkownicy, którzy potrzebują generatora bardzo wysokiej jakości, który da gwarancję niezawodnego działania w trudnych warunkach. W takim przypadku warto rozważyć zakup  generatoru prądu na gaz.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone