Zamknij
REKLAMA

Jak rozwiązać małżeński konflikt?

13:59, 21.05.2020 | materiały partnera

Wraz z upływem lat, gdy ludzie są ze sobą i żyją tą ,,codziennością”, bardzo często uczucia schodzą na drugi plan. Nie zauważamy drugiej osoby, żyjemy niby razem, a jednak totalnie osobno. Stawiamy na samorozwój, na spełnianie swoich marzeń czy potrzeb, ale w ogóle nie uwzględniamy w tym drugiej osoby. Odsuwamy się, żyjemy swoim życiem, nie troszczymy się o drugą stronę. To wszystko sprawia, że związek zaczyna się rozpadać, a ludzie zupełnie przestają być ze sobą. Taki stan w wielu przypadkach prowadzi do rozwodów i rozstań, bo nagle okazuje się, że nie tego chcemy od życia, bo nagle zdajemy sobie sprawę, że chcemy się nim cieszyć, czerpać to, co najlepsze…

Czy można taki związek uratować? Czy istnieje szansa, aby na nowo znaleźć w sobie to, co wcześniej łączyło dwoje zakochanych w sobie ludzi? Czy mimo upływu lat możliwe jest cieszenie się życiem, wspólnym życiem?

Terapia dla par - najlepszy sposób, by uratować związek

Nie zawsze jesteśmy w stanie poradzić sobie z problemami. Nie zawsze jest w nas tyle siły, by móc przezwyciężyć różnego rodzaju sytuacje. To wszystko sprawia, że odsuwamy się od siebie i zaczynamy żyć zupełnie innym życiem, życiem osobno, a nie razem. Czy w sytuacji, w której zaczynamy myśleć o rozstaniu możliwe jest jeszcze odbudowanie tego wszystkiego? Czy duży kryzys, w którym była zdrada, kłamstwo lub inny problem, można przezwyciężyć? Tak, jeśli obydwie strony tego chcą i obydwie starają się do tego właśnie dążyć. To stanowi tak naprawdę podstawę udanego i szczęśliwego życia. Terapia dla par to ogrom pracy, jaki należy włożyć w związek, ale z pomocą odpowiedniego specjalisty jak najbardziej można tego dokonać. Rzeczą priorytetową jest jedynie chcieć! To stanowi tak naprawdę priorytet i na tym należy w pełni się skupić. Nie uratujemy związku milczeniem, zamiataniem problemów pod dywan. Nie będzie dobrze, gdy nie rozmawiamy ze sobą i na bieżąco nie rozwiązujemy konfliktów. Tutaj trzeba działać od razu. Jeśli jest problem, należy go rozwiązać. Czas wcale nie działa na naszą korzyść i im dłużej zwlekamy, im bardziej staramy się odciąć od problemów, tym z coraz większą mocą one do nas wracają. Terapia dla par otp-psychoanaliza.waw.pl/terapia-dla-par-warszawa-srodmiescie to przede wszystkim możliwość spojrzenia na siebie i na swój związek z boku. To próba rozmowy, której wcześniej nie było, analiza danych sytuacji, które stworzyły konflikt. Czasami osoba zupełnie obca jest w stanie powiedzieć nam o naszym związku więcej, niż mogłoby się nam wydawać.

Praca kobiety i mężczyzny

W związku nie ma jednej osoby winnej, nie ma jednej strony, która robi wszystko źle, niedobrze i niewłaściwie. Gdy dochodzi do konfliktów, tak naprawdę problem leży gdzieś w połowie i powinna pracować nad tym zarówno jedna, jak również i druga strona. Nie odbuduje się związku, jeśli chce tego tylko jedna ze stron. Para to dwoje ludzi, którzy muszą pracować, aby można było mieć tego efekt. Nie wystarczą starania kobiety czy ubiegania o zainteresowanie mężczyzny. Terapia dla par pokazuje, że tylko poprzez wspólną pracę nad związkiem można odbudować coś, co kiedyś łączyło dwoje ludzi. Na taką terapię musi więc zgłosić się para, a nie tylko jedna ze stron. Ratuje się związek razem, bo tylko to ma szansę dalej funkcjonować. Z pomocą psychoterapeuty para na nowo zaczyna uczyć się siebie. Najpierw rozwiązywany jest problem, a potem tworzy się na nowo więź. Nie można budować fundamentów na starych gruzach, bo taki dom prędzej czy później zawali się. Trzeba najpierw posprzątać, by na odpowiednim terenie, na nowo stworzyć silne fundamenty i cegiełka po cegiełce budować coś nowego. Czy jest to łatwe? Absolutnie nie i wymaga z pewnością sporo czasu, ale jeśli dwoje ludzi chce, mogą oni dosłownie wszystko.

Jak znaleźć dobrego psychologa dla par?

Nie łatwo jest znaleźć odpowiedniego psychologa, który byłby w stanie pomóc parze uporać się z problemami, które niszczą ich związek. Jest to jednak jak najbardziej możliwe. Warto sprawdzić opinie, zobaczyć, jakiej specjalizacji jest dany psycholog lub psychoterapeuta i dopiero z takim można podjąć współpracę. Nie sztuką jest wybrać się na terapię, ale sztuką jest współpracować z kimś, kto jest w stanie nam pomóc otp-psychoanaliza.waw.pl/kontakt. To stanowi rzecz najważniejszą. Dopóki jest miłość, można wszystko...

W życiu zdarzają się gorsze i lepsze chwile. Są momenty, gdy cieszymy się wszystkim, co nam się przytrafia i są chwile zwątpienia, smutku oraz niepewności. Gdy para ma silne fundamenty i mocne ściany, jest ona w stanie poradzić sobie dosłownie ze wszystkim. Związek to więź, o którą powinno się dbać i ją stale pielęgnować. Jeśli czegoś nie ma, jeśli któraś ze stron nie wkłada drewna do ogniska, ono prędzej czy później się wypali. Tylko i wyłącznie praca nad związkiem stanowi prawdziwą gwarancję udanego i szczęśliwego życia… mimo upływu lat.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA