Zamknij
REKLAMA

Dom z tarasem - sprawdź na co warto zwrócić uwagę

15:09, 18.06.2020 | materiały partnera

Domek z ogrodem to marzenie wielu z nas, a jeśli już zostało zrealizowane to szukamy funkcjonalnych rozwiązań, aby jak najdogodniej zaprojektować przestrzeń wokół domu. Zadbajmy o to, aby wejście do domu, stanowiące wizytówkę domowników, było właściwie wyeksponowane – zabezpieczone przez opadami atmosferycznymi i wiatrem oraz dobrze oświetlone.

Funkcjonalnie i atrakcyjnie zaaranżowany taras wymaga zastanowienia. Aby wygodny taras chronił przed słońcem i deszczem powinien być odpowiednio zadaszony. W zależności od powierzchni tarasu warto zaplanować taki daszek, który skutecznie zabezpieczy przed skwarem w letnie dni i jednocześnie przepuści taką ilość światła słonecznego, aby wnętrze domu było odpowiednio oświetlone.

Jak wygląda współczesna weranda?

Niegdyś doceniane przed domowników werandy stanowiły jedną z najważniejszych części domu. Dziś powracają do łask i  znowu są popularne wśród właścicieli domów. Jednak współczesne werandy znacznie różnią się od drewnianych lub murowanych dobudówek położonych przed wejściem domu lub od strony ogrodu.

Nowoczesne werandy pełnią funkcję reprezentacyjną – można organizować tu rodzinne spotkania, podejmować gości, a także hodować egzotyczne rośliny.

Jak zbudować modną werandę?

Piękną werandę może zbudować nie tylko z drewna czy cegieł, lecz także z profili aluminiowych i szkła. Zależnie od naszych upodobań oraz stylu domu weranda może być słoneczna i nasycona wieloma barwami lub stylizowana na tradycyjną i pachnąca drewnem.

Obecnie niezwykle modne są ogrody zimowe, które powiększają powierzchnię mieszkalną i stanowią oryginalne miejsce, w którym można hodować egzotyczne rośliny. Werandy zamienione w ogrody zimowe są idealnie nasłonecznione oraz doskonale izolowane termicznie i akustycznie.

Wybierz modułowe zadaszenia

Jeśli zamierzasz zabudować taras lub balkon czy zabezpieczyć drzwi i okna przed zmienną aurą możesz skorzystać z gotowych rozwiązań od Metal-Gum. Ozdobne daszki z poliwęglanu komorowego, przeznaczone do samodzielnego montażu, idealnie sprawdzą się ochrony drzwi wejściowych lub tarasowych. Można wybrać klasyczny, zdobiony daszek lub aluminiowy dach w minimalistycznym stylu. Niezależnie od rodzaju daszki stanowią skuteczną osłonę drzwi i okien w czasie niepogody i gwałtownych opadów atmosferycznych.

Dodatkową osłonę w postaci ścianek bocznych można zbudować z aluminiowych paneli montowanych za pomocą solidnych wsporników i kotew. Tworzą one stabilne konstrukcje i chronią przed gwałtownym wiatrem, deszczem lub gradem.

Najlepiej prezentują się daszki złożone z litego poliwęglanu w kolorze transparentnym lub dymnym. Wybierzmy takie, które nie tylko zapewniają ochronę przed opadami i wiatrem, a także zabezpieczają przed słońcem, gdyż posiadają filtr UV. Warto wyposażyć się w stabilny i wytrzymały system z rynnami, które będą odprowadzały wodę deszczową.

Modułowa budowa zadaszenia jest wygodna w montażu i umożliwia łączenie poszczególnych segmentów w prosty sposób tak, aby otrzymać odpowiednią powierzchnię dachu. Szukajmy także takich elementów, aby można było przyciąć je na wymagany wymiar i dostosować go do powierzchni balkonu, tarasu czy werandy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA