Zamknij
REKLAMA

Projekty i aranżacje domów - nowoczesne, wygodne i tani w eksploatacji

08:53, 23.07.2020 | materiały partnera

Kiedy decydujemy się na budowę domu, musimy podjąć kilka ważnych decyzji. Wśród nich znajdują się między innymi: wybór projektu oraz aranżacja wnętrza. Jak zrobić to dobrze? Nowoczesne, wygodne i tanie w eksploatacji gotowe projekty domów z aranżacją!

Dlaczego warto wybrać projekt domu z aranżacją?

Kiedy wybieramy projekt idealnego domu, czasami trudno sobie wyobrazić, jak będzie on wyglądał w rzeczywistości. Aby ułatwić to zadanie, pracownie architektoniczne udostępniają przykładowe wizualizacje wnętrz. Jedną z firm oferujących takie rozwiązanie są projekty domów z aranżacją wnętrza - domoweklimaty.pl. Jeżeli zdecydujemy się na wybór jednego z tych rozwiązań, będziemy mogli zobaczyć wizualizację wnętrza w postaci interaktywnej panoramy 3D lub statycznych ujęć. Dzięki takim rozwiązaniom będziemy mogli poruszać się po pomieszczeniach w dowolnym kierunku, sprawdzając przy tym, czy projekt nam odpowiada. Pamiętajmy również, że zawsze możemy wprowadzić zmiany na etapie adaptacji projektu.

Energooszczędne domy, czyli jakie?

Wśród gotowych projektów domów z aranżacją wnętrz znajdziemy między innymi budynki sklasyfikowane jako energooszczędne. Co to dla nas oznacza? Takie domy zostały wyposażone w dodatkowe technologie, które pomogą nam zmniejszyć koszty eksploatacji. Przykładem takiego rozwiązania dostępnego na stronie domoweklimaty.pl jest Atrium. Projekt domu został wzbogacony o dodatkową izolację termiczną oraz system wentylacji z odzyskiem ciepła, czyli rekuperację. Dzięki temu można zaoszczędzić nawet do 50% kosztów ogrzewania domu. Budynki z rekuperacją charakteryzują się przede wszystkim mniejszym zapotrzebowaniem na ciepło. Warto również wspomnieć, że wiele projektów zakłada ogrzewanie piecem zasilanym gazem. Mimo to istnieje możliwość bezproblemowej zmiany na piec tradycyjny. 

Gotowe projekty domów, czyli funkcjonalność i nowoczesność 

Projekty domów, jakie możemy dostępne w ofercie Domowych Klimatów, charakteryzują się przede wszystkim przestronnością i nowoczesnością. Każdy projekt został stworzony z myślą o wydzieleniu trzech najważniejszych stref w domu: dziennej, nocnej i gospodarczej. Dzięki temu część domowników może odpoczywać i relaksować się w swoim pokoju, kiedy inni będą przebywać w strefie dziennej, rozmawiając lub oglądając telewizję. Otwarta przestrzeń między kuchnią, salonem i jadalnią umożliwi nam swobodną komunikację. Dzięki temu możemy gotować i jednocześnie mieć oko na dzieci bawiące się w salonie. Bez wątpienia jest to duża zaleta pod względem funkcjonalnym. Warto jednak zwrócić również uwagę na oszczędność miejsca, jaką zyskujemy dzięki takim rozwiązaniom. 

Nowoczesne domy posiadają również wiele udogodnień. Przykładem może być projekt Akord II, który posiada między innymi: dwustanowiskowy garaż, garderobę czy też zadaszony taras.

Jak wybrać projekty i aranżacje domów?

Wybierając projekt domu z aranżacją wnętrz, powinniśmy przede wszystkim zadbać o optymalną powierzchnię użytkową. Jeżeli wybierzemy zbyt duży dom, wówczas mogą pojawić się problemy z utrzymanie gospodarstwa domowego. Mała przestrzeń wiąże się natomiast z ograniczeniem funkcjonalności. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule: Jak obliczyć powierzchnię użytkową i całkowitą domu? 

Na koniec warto zaznaczyć, że projekt domu powinien być również dopasowany do rozmiarów działki, jej kształtu oraz ogólnego ukształtowania terenu. Dzięki temu unikniemy problemów podczas budowy domu. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA