Zamknij
REKLAMA

Jaki gryzak będzie najlepszy dla Twojego dziecka? Podpowiadamy bezpieczne gryzaki na ząbkowanie

12:19, 21.09.2020 | materiały partnera

Gryzak to jedna z pierwszych "zabawek" każdego maluszka. Gdy dziecko zaczyna ząbkować, poza zabawą gryzak dostarcza maluchowi ulgi uśmierzając swędzenie i ból dziąseł. Stąd też gryzaki doskonale wpisują się w kategorię akcesoriów po prostu niezbędnych. Jaki jednak gryzak wybrać, aby był w pełni bezpieczny dla dziecka, skutecznie wspierał malucha w okresie ząbkowania, a przy tym był atrakcyjną zabawką? Podpowiadamy sprawdzone rozwiązania.

Dlaczego gryzak jest tak istotny w rozwoju dziecka?

O tym, że gryzaki doskonale sprawdzają się podczas ząbkowania, uśmierzając ból i swędzenie dziąseł nawet bez konieczności stosowania środków farmakologicznych, wie chyba każdy rodzic. Jednak nie wszyscy wiedzą, że gryzak - odpowiednio wykonany z wysokiej jakości materiałów, jak te które znaleźliśmy na https://ancymon.com.pl/pl/c/Gryzaki/42 - spełnia także szereg innych, równie istotnych funkcji. Oto najważniejsze z nich:

  • Gryzaki stymulują motorykę małą dziecka. To ważne "narzędzie" w rozwoju paluszków i całych rączek, bowiem dzięki gryzakom dziecko szybciej i sprawniej uczy się chwytania.
  • Gryzaki - kolorowe, w fantazyjnych kształtach - pozytywnie wpływają na rozwój zmysłów maluszka.
  • Codzienna "zabawa" gryzakiem stymuluje rozwój na linii ręka - oko oraz stymuluje koordynacje ruchową dziecka. Przekładanie gryzaka z rączki do rączki, czy też własnie wkładanie gryzaka do buzi pozwala dziecku ćwiczyć zarówno motorykę, jak i koncentrację.
  • Stosowanie gryzaków pozwala wyeliminować u dziecka odruch ssania kciuka, który jest jedną z podstawowych przyczyn wad zgryzu u dzieci.
  • Gryzaki łatwo utrzymać w higienicznej czystości. Zatem ich stosowanie gryzaków pozwala chronić dziecko przed infekcjami.
  • Gryzaki to atrakcyjne zabawki!

Bezpieczny gryzak na ząbkowanie, czyli jaki?

Kupując gryzak, sprawdź, czy spełnia on obowiązujące normy w zakresie bezpieczeństwa. Chodzi tutaj zarówno o zastosowanie bezpiecznych materiałów wolnych m.in od BPA, jak i samo wykonanie gryzaków gwarantujące bezpieczne ich używanie przez dzieci (np. brak ostrych krawędzi, czy elementów, które mogą odczepić się / odpaść i zostać przez dziecko połknięte). Bezpieczne gryzaki posiadają specjalne certyfikaty np. FDA, czyli Amerykańskiej Federalnej Agencji Żywności i Leków, czy też Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka. Czasem trudno dotrzeć do tego typu informacji, np. kupując przez internet. Dlatego zawsze wybieraj sprawdzonego sprzedawcę, który gwarantuje bezpieczne produkty wysokiej jakości, jak te wspomniane przez nas wcześniej.

Bezpieczny gryzak powinien być łatwy do utrzymania w czystości. Możliwość mycia gryzaka w zmywarce będzie zarówno praktyczne, jak i wygodne.

Jaki gryzak wybrać?

Na rynku znajdziesz wiele różnych rozwiązań. Z pewnością warto wybrać więcej niż jeden gryzak, choćby po to, aby dziecko miało wybór i mogło zdecydować, który gryzak jest dla najwygodniejszy lub po prostu którym lubi bawić się najbardziej.

Najpopularniejszym rozwiązaniem są z pewnością gryzaki gumowe - wodne. Ich wnętrze wypełnione jest najczęściej wodą destylowaną. Można je schładzać w lodówce i zamrażarce - w takim "zimnym" wydaniu jeszcze skuteczniej redukują ból związany z ząbkowaniem.

Inną propozycją będą gryzaki silikonowe. Ich zaletą jest to, iż najczęściej wyposażone są w specjalne wypustki, które dodatkowo masują obolałe dziąsła i działają, jak szczoteczka do mycia ząbków.

Ostatnio na popularności zyskują gryzaki drewniane. Wykonane z naturalnego drewna klonowego wykazują właściwości antyalergiczne oraz przeciwbakteryjne. Sprawdzą się zatem w sytuacji, gdy maluszek jest uczulony np. na silikon, czy kauczuk.

Gryzaki wykonane z kauczuku mają specyficzny, jednak przypadający dzieciom do gustu posmak. Stąd tez maluchy lubią sięgać po takie właśnie zabawki do gryzienia.

Jeśli ząbkowanie jest wyjątkowo bolesne i towarzyszu mu krwawienie z dziąseł, polecanym rozwiązaniem będą gryzaki wykonane z tkaniny - wyjątkowo miękkie i delikatne.

Interesującym rozwiązaniem są gryzaki z bursztynu. Ciepłe w dotyku, z charakterystycznym posmakiem, o właściwościach przeciwzapalnych i antytoksycznych.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA