Zamknij
REKLAMA

Kredyt konsolidacyjny - ranking ofert

07:28, 07.10.2020 | materiały partnera

Zaciągnąłeś kilka kredytów i nie radzisz sobie z regularnymi płatnościami? Tracisz płynność finansową i wpadasz w coraz większe długi? Męczy Cię współpraca z kilkoma instytucjami bankowymi, spłacanie należności w różnych terminach i pamiętanie o różnych warunkach, jakie stawiają banki? Chcesz poprawić własną historię kredytową, polepszyć zdolność i usprawnić płynność własnego budżetu?

Chcesz wreszcie optymalnie zarządzać własnymi pieniędzmi, a może nawet dobrać dodatkowe środki w ramach indywidualnych potrzeb? Z pomocą przychodzi kredyt konsolidacyjny, którego oferty porównasz na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny . Czym jest takie zobowiązanie, komu opłaca się je zaciągać i z których ofert dobrze jest korzystać, a jakie nie powinny być w ogóle brane pod uwagę? Kompendium wiedzy w tym temacie przedstawiamy poniżej.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak połączenie co najmniej dwóch różnych zobowiązań bankowych. Dzisiaj przeciętny Polak posiada przynajmniej jeden kredyt gotówkowy, ale większość współpracuje z różnymi bankami. Pamiętajmy, że połączeniu ulegać mogą różne produkty bankowe, w tym oczywiście kredyty gotówkowe na dowolny cel dostępne na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe , ale też zobowiązania celowe, jak kredyt samochodowy czy hipoteczny. Co więcej, połączeniu ulegać mogą karty kredytowe oraz kredyty odnawialne.

Sam proces konsolidacji jest prosty i nieinwazyjny dla kredytobiorcy. To "nowy" bank spłaca wskazane zobowiązania i ustanawia jeden kredyt konsolidacyjny o połączonej racie.

Istotą takiego zabiegu jest otrzymanie znacznie lepszych warunków spłaty i nie chodzi jedynie o kwestie finansowe, chociaż te oczywiście stają się priorytetowe.

Dobry kredyt konsolidacyjny pozwala uzyskać nowe, połączone zobowiązanie na korzystniejszych warunkach. Musimy mieć na uwadze, że kredyt zaciągnięty kilka lat temu charakteryzuje się zapewne wyższym oprocentowaniem, a jego obsługa nie jest tak komfortowa, jak w przypadku bieżących ofert. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, udaje się nawet generować oszczędności.

W większości przypadków konsolidacja przebiega poprzez wysłużenie okresu współpracy z "nowym" bankiem, więc comiesięczna rata jest niższa aniżeli dotychczasowe zobowiązania. To sprawia także, że kredytobiorca odzyskuje zdolność kredytową, więc może dobrać dodatkowe środki. To jeszcze nie wszystko, bo przecież uzyskuje się ogromny komfort spłaty rat - od teraz współpraca przebiega z tylko jednym bankiem, kredytobiorca musi regulować tylko jedną ratę.

Dla kogo kredyt konsolidacyjny to opłacalna opcja?

Okazuje się, że kredyt konsolidacyjny uznawany jest za doskonały produkt oddłużeniowy. To dlatego, że spłacane są wszystkie zobowiązania kredytowe, również te zadłużone, których kredytobiorca nie był  w stanie regulować w wyznaczonym terminie. Powstaje nowy kredyt konsolidacyjny. Ranking wskazuje jednoznacznie, że takie zobowiązania oddłużają, a nawet polepszają sytuację finansową poprzez możliwość dobrania gotówki na dowolny cel. Ta może być przeznaczona na spłatę innych zaległości, w tym tych powstałych z innych tytułów aniżeli współpracy z instytucją bankową.

Na kredyt konsolidacyjny w szczególności decydują się osoby, które tracą kontrolę nad własnym budżetem i nie są w stanie spłacać wszystkich rat zaciągniętych zobowiązań. Pamiętajmy, że dzisiaj banki dają łatwy dostęp do pieniędzy, a to z kolei wywołać może tzw. spiralę zadłużenia.

Oczywiście, trzeba wiedzieć, że nie każdy ma szansę na kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Ranking jasno wskazuje, kto może takowe zobowiązania zaciągać, posiadając wspomniany już kredyt mieszkaniowy czy innego rodzaju. Każda instytucja bankowa dokładnie weryfikuje zdolność kredytową, by mieć pewność, że nowy klient będzie w stanie regulować comiesięczne raty. Weryfikowany jest raport BIK, osiągane dochody, historia kredytowa. Jeśli potencjalny kredytobiorca posiada znaczne zadłużenie albo w przeszłości nie radził sobie z terminowymi płatnościami, raczej nie ma szans na kredyt konsolidacyjny. Porównywarka ofert Totalmoney.pl uwzględnia wszelkie warunki współpracy tego rodzaju i przed złożeniem wniosku o wsparcie tego rodzaju zawsze warto z niej skorzystać.

Jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Podstawą do wyboru najlepszej propozycji jest wspomniany ranking. Kredyt konsolidacyjny charakteryzuje się różnymi warunkami i ograniczeniami oraz zasadami współpracy, patrząc na współpracę z konkurencyjnymi względem siebie bankami. Każda instytucja bankowa realizuje własną politykę kredytową, oferuje mniej bądź bardziej korzystne warunki kredytowe. Porównywarki pozwalają dobrać produkt kredytowy tego typu do indywidualnych potrzeb, oczekiwań, ale też możliwości spłaty i własnej sytuacji finansowej. Warto podkreślić, że dzisiaj banki muszą wręcz walczyć o każdego klienta, dlatego też można liczyć na naprawdę opłacalne kredyty konsolidacyjne. Ranking zestawia parametry, takie jak oprocentowanie, wysokość raty, okres trwania współpracy z bankiem, dodatkowe opłaty. Co istotne, koszty niekiedy mogą być większe niż spłata kredytów na dotychczasowych zasadach, takiej konsolidacji nie warto więc przeprowadzać.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA