Zamknij
REKLAMA

Jak dbać o higienę intymną?

08:14, 22.10.2020 | materiały partnera

Dbanie o siebie przybiera bardzo różnorodne formy. Najczęściej dużą uwagę poświęca się swojemu wyglądowi, między innymi dobierając odpowiednie ubrania i używając kosmetyków pielęgnacyjnych oraz kolorowych do makijażu. Jednak najważniejszym elementem dbania o siebie powinna być higiena intymna i dbałość o ogólny stan zdrowia całego organizmu.

Ubrania

Noszone każdego dnia ubrania mogą mieć realny i często nawet bardzo duży wpływ na zdrowie, a także stan skóry. Wybór materiałów powinien być świadomy i podyktowany racjonalnymi powodami. Higiena intymna również jest poniekąd związana z ubraniami. Przede wszystkim bielizna ma ogromne znaczenie dla dbania o higienę intymną.

Wybór bielizny ze sztucznych i co najgorsze mało przewiewnych materiałów może przyczyniać się do częstszych infekcji oraz dolegliwości intymnych, które nie należą do przyjemnych. Zaleca się noszenie bielizny z wysokiej jakości bawełny, która pozwoli na dostęp powietrza bez niepotrzebnego stosowania wkładek higienicznych.

Wkładki higieniczne bardzo często zawierają toksyczne i szkodliwe substancje, które powodują podrażnienia i zmniejszają komfort. Brak wkładek higienicznych i bielizna z wysokiej jakości bawełny lub innego naturalnego materiału pozwoli zadbać o higienę w każdej chwili dnia i nocy.

Kosmetyki

Higiena intymna głównie kojarzy się jednak z regularnym myciem i korzystanie z popularnych środków przeznaczonych do higieny intymnej. Niestety wiele z tych środków posiada w swoim składzie silnie drażniące substancje myjące, które zamiast pielęgnować będą podrażniać okolice intymne. Ponadto warto mieć świadomość, że okolice intymne nie wymagają stosowania specjalnych środków i produktów do mycia, jeśli nie zostaną one zalecone przez lekarza prowadzącego.

Zbyt duże ilości środków myjących do higieny intymnej, których działanie jest silne i podrażniające, może przyczyniać się do suchości i nieprzyjemnego szczypania lub pieczenia. Dlatego też najlepszym sposobem na pielęgnację i mycie okolic intymnych jest stosowanie najbardziej delikatnych środków myjących i ciepłej wody.

Regularne wizyty lekarskie

Wizyty lekarskie u lekarza prowadzącego i wykonywanie podstawowych badań, to kolejne elementy dbania o swoje zdrowie. Higiena intymna i stosowane produkty powinny być konsultowane z lekarzem, dzięki czemu zostaną one odpowiednio i co najważniejsze w sposób bezpieczny dobrane do indywidualnych potrzeb.

Oprócz wizyt u lekarza ginekologia, ważne jest regularne wykonywanie także innych badań, ponieważ pogorszenie stanu zdrowia całego organizmu wpływa na higienę intymną i ogólny komfort w okolicach intymnych. Stosowanie leków lub innych preparatów medycznych, należy konsultować z ginekologiem, ponieważ niektóre mogą wpływać na infekcje intymne lub powodować suchość i podrażnienia.

W takich sytuacjach niezbędne jest wprowadzenie koniecznych zmian w higienie intymnej, aby zapobiegać nieprzyjemnym dolegliwościom w okolicach intymnych, a także na wrażliwej skórze dookoła, która także może być podrażnieniom.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA