Zamknij
REKLAMA

Dlaczego pozytywne myślenie jest tak ważne?

14:31, 02.11.2020 | materiały partnera

Masz wrażenie, że nie panujesz nad swoim życiem? Przestajesz wierzyć w swoje możliwości i nie potrafisz dostrzec w sobie żadnych talentów? Stale rozpamiętujesz własne porażki, zapominając nawet o najmniejszych sukcesach? Oznacza to, że w którymś momencie życia przestałaś myśleć pozytywnie, co szybko odbija się na życiu prywatnym i zawodowym. Jak znowu odzyskać wiarę w siebie, radość i pogodę ducha?

Czy wiesz, czym jest pozytywne myślenie?

Pozytywne myślenie jest stanem umysłu, skupieniem się na swoich mocnych stronach, talentach, przy równoczesnym odsunięciu rozpamiętywania słabości i negatywnych cech charakteru. Warto przy tym pamiętać, że pozytywne myślenie nie oznacza przesadnego optymizmu, lecz m.in. wiarę w to, że z każdej sytuacji jest wyjście, a ty możesz mieć kontrolę nad sobą i niemal każdym zdarzeniem związanym z tobą. Prowadząc ze sobą wewnętrzny dialog, korzystając z prawidłowo dobranej do siebie afirmacji oraz starając się znaleźć pozytywne aspekty każdej sytuacji, masz szansę zmienić życie, stać się człowiekiem szczęśliwym, pełnym energii i spełnionym. Dlatego właśnie pozytywne myślenie jest tak bardzo ważne!

Czasami zdarza się, że w krótkim czasie napotykasz na wiele trudności – masz kłopoty w pracy, nie możesz porozumieć się z bliskimi, tracisz dobry kontakt z dziećmi. Jednym słowem masz wrażenie, że cały świat zaczyna się obracać przeciwko tobie. Wydaje ci się, że seria niepowodzeń sprawia, że jesteś sfrustrowana, nerwowa. Twoje zachowanie i brak witalności niestety przekładają się na stosunki z bliskimi i podejście do pracy, co z upływem czasu jeszcze bardziej pogłębia konflikty, a także twoje przekonanie, że sobie z tym wszystkim raczej nie poradzisz. Dodatkowo denerwują cię porady innych, żebyś myślała pozytywnie. Bo przecież tak łatwo im powiedzieć, podczas gdy z realizacją jest znacznie trudniej. Co wtedy zrobić? Gdzie szukać wsparcia?

W poszukiwaniu pozytywnego myślenia…

Pamiętaj, że jeżeli bije od ciebie pozytywna energia, działa ona także na innych ludzi i ogólnie całe otoczenie. Wysyłane od ciebie pozytywne myśli czy emocje wracają niczym fala, dodatkowo wzmocnione energią otaczających cię osób. Działają one też jak magnes, przyciągając ludzi o podobnych siłach witalnych oraz korzystne dla ciebie zdarzenia. A jak nauczyć się pozytywnego myślenia?

W jego poszukiwaniu warto skorzystać z profesjonalnego coachingu lub na początek sięgnąć po specjalistyczne podręczniki, których autorami są doświadczeni w tej dziedzinie specjaliści. Najbardziej skuteczne są poradniki zawierające nie tylko podpowiedzi, jak nauczyć się myśleć pozytywnie, ale także zawierające zestawy specjalnie przygotowanych ćwiczeń, znacznie wspomagające pracę nad samym sobą, jak np. książka Marty Bartosik „Jak myśleć pozytywnie”. Sumienna i systematyczna realizacja opisanych ćwiczeń już w krótkim czasie pomoże ci dostrzec twoją wartość, efektywnie realizować wybrane cele i zbudować dobre relacje z innymi osobami. Pracując nad sobą zgodnie z poradami, na pewno szybko uwierzysz w siebie i swoje zdolności, staniesz się osobą pełną optymizmu, promieniującą pozytywną energią. Po prostu będziesz odczuwać szczęście każdego dnia.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA