Zamknij
REKLAMA

Rachunkowość online czy biuro księgowe? Co lepiej sprawdzi się w małej firmie?

14:15, 13.11.2020 | materiały partnera

Nawet mała firma o stosunkowo niskich przychodach zatrudniająca niewielką liczbę pracowników potrzebuje wsparcia, gdy chodzi o poprawne rozliczenie się z fiskusem. Nawet niewielki błąd w księgach rachunkowych może słono kosztować! Jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla małego biznesu? Podpowiadamy, co wybrać: rachunkowość online czy tradycyjną księgowość.

Księgowość oraz kadry i płace w małej firmie – samodzielnie czy z pomocą specjalistów?

Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy, niezależnie od wielkości firmy czy jej przychodów, jest m.in. prowadzenie ewidencji księgowej w postaci ksiąg rachunkowych oraz pełnej dokumentacji podatkowej. Choć niektórzy, chcąc zminimalizować koszty, decydują się na samodzielne prowadzenie księgowości, coraz więcej mikro- i małych firm korzysta z pomocy specjalistów. Rozliczanie się z fiskusem na własną rękę wymaga bowiem nie tylko czasu, ale także podstawowej wiedzy z zakresu rachunkowości oraz umiejętności analitycznego myślenia.

Kadry i płace oraz księgowość online w dobie pandemii koronawirusa

Pandemia koronawirusa zmieniła podejście do wielu spraw – pokazała, jak wiele rzeczy można załatwić zdalnie bez wychodzenia z domu lub biura. Coraz więcej przedsiębiorców w tym trudnym dla wszystkich czasie decyduje się na powierzenie księgowości oraz kadr i płac firmie zewnętrznej. Nowoczesne biura rachunkowe zyskują dużą przewagę nad firmami i osobami oferującymi usługi wyłącznie w formie tradycyjnej.

Rachunkowość online czy biuro księgowe – co wybrać?

Właściciele firm coraz chętniej korzystają z nowoczesnych technologii w biznesie. Księgowość online to jedna z alternatyw dla tradycyjnego biura księgowego. Na czym polega to rozwiązanie? Przedsiębiorca zyskuje wgląd do ważnych dokumentów firmowych (historycznych i bieżących) niezależnie od tego, czy pracuje w biurze, czy przebywa na home office.

Jak to wygląda w praktyce? Wybierając rachunkowość online, nie musisz odwiedzać swojego księgowego w biurze, żeby zyskać dostęp do wszystkich firmowych dokumentów. Wszystko, co ważne dla Twojego biznesu masz zawsze przy sobie: 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Biuro rachunkowe w Gdańsku oprócz obsługi zdalnej klientów z całej Polski oferuje także możliwość oddelegowania do siedziby firmy jednego ze swoich pracowników: od jednego do nawet pięciu dni w tygodniu. To rozwiązanie dla osób, które cenią wygodę, jaką daje Internet, ale jednocześnie potrzebują fizycznej obecności w biurze osoby odpowiedzialnej za finanse firmy.

Wybierając outsourcing usług księgowych z możliwością zdalnego dostępu do ksiąg rachunkowych oraz dokumentów w wersji elektronicznej, przedsiębiorca zachowuje pełną kontrolę nad finansami firmy. Jednocześnie może więcej czasu poświęcić na bieżące sprawy, planując nowe inwestycje, kampanie marketingowe czy usprawniając procesy produkcyjne.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA