Zamknij
REKLAMA

Filmy i seriale w internecie - gdzie ich szukać?

13:43, 30.11.2020 | materiały partnera

Branża rozrywkowa nieustannie ewoluuje – dziś mamy setki możliwości i sposobów na spędzanie wolnego czasu. W 2020 roku spora część przemysłu rozrywkowego musiała się jednak zmierzyć ze sporym wyzwaniem, jakim okazała się pandemia koronawirusa. W jej wyniku do ograniczeń lub zawieszeń działalności zmuszone zostały między innymi kina i teatry. Nic więc dziwnego, że do łask wróciły chociażby telewizja, radio czy internet. W ostatnich latach to właśnie globalna sieć zdaje się zyskiwać w oczach użytkowników. Wszystko dzięki różnorodności i dostępności internetu, który dziś jest niemal wszechobecny. Za jego pośrednictwem zagramy dziś w gry, wymienimy się wiadomościami, udostępnimy zdjęcie czy obejrzymy film – sieć stała się więc bardzo poważną alternatywą dla innych form rozrywki. Jak z niej korzystać? Co nam proponuje? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Serwisy streamingowe przejmują rynek?

W ostatnich latach tysiące użytkowników postanowiło skorzystać z oferty serwisów streamingowych – warto tu wymienić chociażby HBO GO czy Netflix, które w Polsce oferują swoim abonentom setki filmów i seriali online. Co przyciąga widzów? Sposób działania tego rodzaju portali znacząco różni się od klasycznej telewizji – użytkownicy mają możliwość odtwarzania materiałów na życzenie (oglądają co chcą i kiedy chcą). Streamingi to także brak reklam i konkurencyjne ceny – widzowie samodzielnie określają więc swoje preferencje, próg cenowy czy czas poświęcony na oglądanie ulubionych produkcji. Znaczącą zaletą jest także mobilność – większość serwisów posiada aplikacje, za pośrednictwem których oglądać możemy w podróży czy na biwaku (działają one offline i pozwalają na odtwarzanie pobranych wcześniej produkcji).

Internet filmami stoi?

Internet to nie tylko szereg serwisów streamingowych, za których pośrednictwem obejrzeć możemy najnowsze i najpopularniejsze produkcje – to także setki serwisów poświęconych szeroko pojętej kinematografii. W sieci bez trudu znajdziemy portale poświęcone premierom, plotkom z planu czy informacjom o dostępności konkretnych produkcji. Jednym z ciekawszych może okazać się Pinbook.pl, na którym znajdziemy zarówno zwiastuny i opisy filmów i seriali, jak i najnowsze informacje ze świata kina. Dodatkowo serwis proponuje swoim użytkownikom newsy technologiczne czy nowinki ze świata gier komputerowych. Jest to więc miejsce w internecie, które powinien odwiedzić chyba każdy fan kina. Niezainteresowani tego rodzaju rozrywką także powinni znaleźć coś dla siebie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA