Zamknij
REKLAMA

Czy warto kupić przenośny klimatyzator?

12:46, 03.01.2021 | materiały partnera
Skomentuj

Każdy doskonale wie, jak wygląda tradycyjny klimatyzator. Składa się on z dwóch części, wewnętrznej i zewnętrznej, które połączone są ze sobą specjalnie zaprojektowaną instalacją. W domu użytkownik widzi jedynie moduł nadmuchujący powietrze i nic poza tym. Czymś zupełnie innym jest jednak klimatyzacja przenośna. Czym się ona charakteryzuje, a także czy warto się na taki właśnie model zdecydować? Czy jest on lepszy niż wersja stacjonarna?

Czym jest przenośny klimatyzator?

Żeby móc poprawnie określić wady oraz zalety przenośnego klimatyzatora, najpierw trzeba dokładnie dowiedzieć się tego, jak on w ogóle wygląda. Jest to dość sporych rozmiarów urządzenie, które może nieco przypominać swoim wyglądem nawilżacz lub oczyszczacz powietrza. Różnica pomiędzy tymi urządzeniami a klimatyzatorem jest jednak taka, że z tego drugiego wyprowadzona jest dość pokaźnych rozmiarów rura, która powinna zostać umieszczona w oknie. Jak bowiem wiadomo, żeby klimatyzacja mogła działać, musi zachodzić stała cyrkulacja powietrza. Gorące znajdujące się w pomieszczeniu musi zostać usunięte, a zimne najpierw musi zostać zaciągnięte spoza pomieszczenia i w urządzeniu schłodzone. Taka konstrukcja oznacza dość sporo ciekawych zalet, lecz również i nieprzyjemnych wad. Jak to się prezentuje szczegółowo? Czy klimatyzacja domowa w takiej formie jest warta kupienia? Sprawdzone klimatyzatory Poznań są tu.

Jakie są wady i zalety przenośnego klimatyzatora?

Zdecydowanie najważniejszą zaletą przenośnego klimatyzatora jest to, że jest on znacznie tańszy, niż model stacjonarny. Oszczędność wynika przede wszystkim z niższej ceny samego urządzenia, lecz również z braku konieczności przeprowadzania często bardzo poważnych prac remontowych, aby zamocować instalacje pomiędzy dwoma elementami stacjonarnej klimatyzacji. Nie da się również ukryć, że sporą zaletą jest sam fakt mobilności takiego klimatyzatora. Można go przenosić swobodnie nie tylko pomiędzy pomieszczeniami, lecz również zapakować do samochodu i pojechać z nim np. na działkę i tam także cieszyć się chłodnym powietrzem. Nie da się tego oczywiście osiągnąć w przypadku klimatyzacji stacjonarnej.

Jak zatem widać, zalety takiego rozwiązania są naprawę bardzo interesujące i nie da się obok nich przejść obojętnie. Co jednak sprawia, że ten model nie cieszy się tak dużą popularnością jak jego stacjonarna wersja? Przede wszystkim najważniejszą wadą w tym wypadku jest to, że przenośna klimatyzacja jest bardzo głośnym urządzeniem. W całości znajduje się w pomieszczeniu, co powoduje, że cały hałas, jaki generuje, jest doskonale słyszalny. W przypadku klimatyzacji stacjonarnej najbardziej hałaśliwa część znajduje się poza pomieszczeniem, więc nie daje się aż tak bardzo we znaki. Co więcej, samo używanie takiej klimatyzacji jest dość kłopotliwe. Najgorsza jest w tym wypadku oczywiście rura, który nie tylko nie jest zbyt estetyczna, lecz również musi zostać podłączona do okna za pośrednictwem specjalnej uszczelki. Nie można bowiem dopuścić do sytuacji, gdy powstanie nieszczelność i do pomieszczenia dostawać się będzie poza układem gorące powietrze.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA