Zamknij
REKLAMA

Jak wykorzystać donice do aranżacji ogrodu?

09:29, 15.04.2021 | materiały patnera

Śmiało można powiedzieć, że donice ogrodowe są świetną ozdobą każdego zielonego terenu. Mogę one stanowić nawet drogowskaz, który wyznacza drogę z domu do ogrodu. Wiele osób decyduje się na ustawienie ich na progu lub na schodach, dzięki czemu wprowadzają przyjazd nastrój.

Obecnie na rynku mam dostępnych naprawdę wiele rodzajów doniczek. Mogą być one okrągłe lub w geometrycznych formach. Często są one gładkie, jednak mogą być także z wyodrębnionym rysunkiem czy nawet napisem. Donice goszczą nie tylko w domach, ale także w ogrodach. Możemy w nich posadzić lawendę, goździka ogrodowego, jukę nagietkę, nasturcję, róże, hibiskusa czy wiele innych roślin.

Jak wykorzystać je w swoim ogrodzie?

Jeżeli mowa o dużych donicach to możemy w nich posadzić karłowe rośliny iglaste lub liściaste. Umieszczając je obok rosnących kwiatów stworzymy naprawdę piękną kompozycję. Wykorzystanie donic w naszym ogrodzie pozwala na stworzenie naprawdę wielu ciekawych aranżacji. Najczęściej wykorzystywane są donice w kolorach, które występują naturalnie w przyrodzie. Możemy więc zdecydować się na odcienie beżu i brązu. Bez problemu wtopią się one w otoczenie.

Bardzo istotny jest także materiał, z którego naszego donice są stworzone. Musi on być oczywiście trwały, ale pamiętajmy o jego odpowiedniej estetyce, aby pasował do aranżacji naszego ogrodu. Dostępne na rynku są na przykład donice, które wyglądają jak ceramiczne, chociaż zostały wykonane ze specjalnej mieszanki. Są więc one elastyczne i posiadają większą wytrzymałość.

Możemy w sklepach spotkać się także z osłonkami ceramicznymi, które posiadają ciekawe wzory i barwy. Będą się one wyróżniać z otoczenia i zwracać na siebie uwagę, więc możemy w nich zasadzić bardziej oryginalne i kolorowe rośliny. Sposób w jaki wykorzystamy nasze donice zależeć będzie tylko od naszej kreatywności. Możemy zdecydować się na bardziej naturalne kolory donic, dzięki czemu idealnie wszystko wtopimy w otoczenie naszej działki. Możliwe jest także zdecydowanie się na charakterystyczne donice w różnych kolorach lub z wyrzeźbionymi wzorami. Dzięki temu bez problemu wyeksponujemy konkretne rośliny czy kwiaty. Oczywiście możemy się zdecydować na połączenie tych dwóch sposobów, dzięki czemu stworzymy własną i oryginalną aranżację ogrodu.

Podsumowanie

Aranżacja ogrodów Warszawa oczywiście składa się z wielu elementów. Musimy odpowiednio przygotować ścieżki, wybrać konkretne rośliny, rozmieścić je w danych miejscach, zdecydować się na dekoracje oraz wybrać donice dla naszych roślin. Jest to więc trudne zadanie, które wymaga odpowiedniego dopracowania, abyśmy mogli komfortowo odpoczywać na świeżym powietrzu. Pamiętajmy o tym, że ogród ma służyć nam oraz domownikom, dlatego przygotujmy go według naszych własnych potrzeb. Dzięki temu stworzymy idealne miejsce do relaksu, rekreacji czy spotkań ze znajomymi.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%