Zamknij
REKLAMA

Co zawiera ubezpieczenie na wypadek cukrzycy?

00:00, 29.04.2021 | materiały patnera

Niewłaściwy tryb życia, brak odpowiedniej diety i aktywności fizycznej, a także rezygnacja z profilaktycznych badań to czynniki, które w największym stopniu przyczyniają się do powstawania cukrzycy. Szacuje się, że co czwarty Polak cierpi na tę przewlekłą chorobę. Jeśli jesteś w grupie ryzyka, pomyśl o zakupie odpowiedniej polisy na wypadek cukrzycy. Sprawdź, kiedy możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela.

Osoba zmagająca się z chorobą metaboliczną potrzebuje stałej opieki lekarskiej, odpowiednich leków, a także narzędzi do badania poziomu glukozy w organizmie. Diagnoza i leczenie cukrzycy są kosztowne i mogą obciążać domowy budżet, zwłaszcza jeśli niezbędny jest zakup pompy insulinowej.

Czym jest ubezpieczenie na wypadek cukrzycy?

Polisa na życie powstała, aby nikt nie musiał martwić się o przyszłość swoją i bliskich. Jednak umowa w podstawowym zakresie chroni wyłącznie na wypadek kilku zdarzeń, jak np. śmierć ubezpieczonego czy pobyt w szpitalu. Aby móc skorzystać z pomocy po zachorowaniu na cukrzycę i otrzymać wsparcie finansowe, należy wykupić dodatkową polisę obejmującą to ryzyko – wyjaśnia ekspert z serwisu rankingubezpieczennazycie.pl.

Ubezpieczenie na wypadek tej choroby metabolicznej jest dostępne w ofercie np. Nationale Nederlanden. Oferta jest przeznaczona dla:

  • osób od 18. do 61. roku życia,
  • kobiet planujących ciążę, na wypadek cukrzycy ciążowej,
  • klientów z predyspozycjami do wystąpienia choroby, czyli np. otyłych lub z przypadkiem cukrzyka w rodzinie,
  • starszych osób.

Umowa może zostać zawarta na 5 lat i przedłużona, jeśli w czasie jej trwania nie doszło do wyczerpania sumy ubezpieczenia. Więcej informacji na temat tej oferty znajdziesz np. tutaj: https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-na-wypadek-cukrzycy/158.html.

Co obejmuje polisa na wypadek cukrzycy?

Ubezpieczenie dla osób objętych ryzykiem zachorowania na cukrzycę obejmuje swoim zakresem nie tylko pomoc finansową po diagnozie, ale także:

  • konsultacje ze specjalistami, takimi jak okuliści, urolodzy i diabetolodzy,
  • zakup zestawu do mierzenia poziomu glukozy,
  • dostęp do nowoczesnych narzędzi ułatwiających codzienne funkcjonowanie z chorobą, takich jak np. portal dietetyczny lub kalkulator rozwoju cukrzycy,
  • zwrot kosztów za zakup leków.

Po zdiagnozowaniu choroby, ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłaty odszkodowania w kwocie ustalonej w umowie. Suma ubezpieczenia może wynosić od 300 000 zł do nawet 615 000 zł.

Gdzie znaleźć korzystne ubezpieczenie na wypadek cukrzycy?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem polisy na wypadek zachorowania na cukrzycę, najpierw musisz zawrzeć umowę na ubezpieczenie na życie. Szeroki wybór ofert znajdziesz w porównywarce internetowej, takiej jak np. https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/.

Aby poznać szczegóły propozycji, uzupełnij formularz umieszczony na stronie. Dzięki temu system będzie mógł wygenerować listę polis wraz z ich OWU, które będą dopasowane do Twoich potrzeb i sytuacji. Twoim zadaniem jest zapoznanie się z warunkami ubezpieczeń i umówienie się na rozmowę z doradcą. Specjalista przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad i przedstawi ostateczną cenę ochrony. Pozostanie Ci porównać oferty i podpisać umowę z wybranym TU.

Pamiętaj, że cukrzyca jest podstępną chorobą, która nie daje objawów na początkowym etapie. Ubezpiecz się już dziś, aby nie zaskoczyła Cię w najmniej spodziewanym momencie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%