Zamknij
REKLAMA

Widok na gwiazdy? Okno dachowe ożywi każde poddasze!

08:43, 07.06.2021 | materiały partnera

Popularność domów piętrowych wcale nie maleje. Konstrukcje te mają sporo zalet, gdyż na mniejszej powierzchni są w stanie zapewnić nam jeszcze większą przestrzeń mieszkalną. Czasem nie wiemy, jak dobrze zagospodarować najwyższą kondygnację w domu. Co zrobić, żeby poddasze stało się wyjątkowym miejscem?

Wszelkie poprawki i udoskonalenia najlepiej wprowadzać jeszcze na etapie tworzenia projektu domu. Jeśli jednak kupiliśmy nieruchomość z rynku wtórnego, wówczas musimy rozważyć dokonanie w nim pewnych modyfikacji. Zmiany te bez wątpienia pozwolą nam podnieść komfort życia na długie lata. Nie bójmy się więc podążać w tym kierunku.

Więcej światła nie tylko w ciągu dnia

Stosunkowo do niedawna poddasze w wielu domach stanowiło poniekąd przedłużenie strychu. Dziś w zdecydowanej większości wolimy zagospodarować przestrzeń na najwyższej kondygnacji domu, by mogła służyć nam w celach mieszkalnych. Dodatkowe metry przydadzą się nam nie tylko wtedy, gdy mamy gromadkę małych dzieci. Mając możliwość stworzenia wciąż użytecznych pokoi, szkoda byłoby z tej opcji nie skorzystać.

Często zapominamy o tym, że nawet mimo ściętego dachu, bez trudu zagospodarujemy na poddaszu w pełni funkcjonalną przestrzeń. Warto przy okazji też pokusić się o coś jeszcze. Rozwiązaniem, na które z wielu powodów powinniśmy postawić, są uchylne okna dachowe. Wbrew pozorom koszt zrobienia takiego okna wcale nie należy do wysokich. To tym bardziej powinno nas skłonić do tego rozwiązania.

Wspomniane okna dachowe niewątpliwie pozwolą rozjaśnić pokój. Dodatkowe źródło światła słonecznego w ciągu dnia pozwoli nam także na obniżenie rachunków za energię elektryczną. Lepiej doświetlony pokój sprawia też optyczne wrażenie większego. Poza tym uchylenie okna pozwoli nam efektywnie przewietrzyć przestrzeń.

Największy urok okien dachowych poznamy jednak nocą, kiedy będzie nam dane dostrzec przez nie odległe gwiazdy. Pod warunkiem, że sprzyjają nam okoliczności, jesteśmy w stanie dostrzec piękno przestrzeni kosmicznej bez potrzeby wychodzenia z domu. Nawet z pozoru nielubiany przez nas deszcz w oknie dachowym zyskuje swój urok.

Kontroluj swobodnie przepływ światła

Okna dachowe mają niewątpliwie mnóstwo zalet, jednak w trakcie upalnych dni mogą stać się dla nas prawdziwym utrapieniem. Intensywne promienie słońca potrafią podgrzać dach do wysokiej temperatury. Dodatkowy strumień wpadający do pokoju przez szybę umieszczoną w dachu tylko pogarsza sytuację. Skutkiem tego wewnątrz pomieszczenia robi się zdecydowanie za gorąco.

Nie ma sytuacji bez wyjścia. Także i tego rodzaju problemom można w prosty sposób zaradzić. Co ciekawe, nie będzie się to wiązało z dużymi wydatkami w domowym budżecie. Wystarczy tylko sięgnąć po odpowiednich wymiarów rolety na okna dachowe. To rozwiązanie, bez którego tak naprawdę nie sposób się obejść i to nie tylko w trakcie upalnych dni.

Rolety sprawdzą się nie tylko na poddaszu. Na dobrą sprawę najlepiej umieścić je na każdym z okien w domu, by móc w razie czego ograniczyć intensywność wpadających do wewnątrz promieni słonecznych. Wspomniane rozwiązanie jest niemalże obowiązkowym elementem wyposażenia sypialni, jeżeli nie chcemy w letnie dni budzić się zdecydowanie za wcześnie, kiedy Słońce dopiero wschodzi.

Rolety na okna dachowe możemy dziś zamówić drogą internetową np. stąd: https://www.castorama.pl/produkty/budowa/dach-i-rynny/okna-i-wylazy-dachowe/okna-dachowe.html. To spora wygoda i często także oszczędność pieniędzy. Ceny w sklepach internetowych często zaskakują nas na plus. Poza tym dziś jednym kliknięciem dokonamy zakupu także w markecie budowlanym typu Castorama, który mieliśmy do niedawna w zwyczaju odwiedzać osobiście.

Jakich sprzętów i narzędzi potrzebujesz w domu?

Przeprowadzka z mieszkania do domu jednorodzinnego to tak naprawdę przejście do innego wymiaru. Nagle okazuje się, że musimy dokupić wiele przedmiotów, bez których kiedyś daliśmy radę przeżyć długie lata. Przy domu zawsze jest coś do zrobienia. Sami musimy odpowiednio wcześniej podjąć się ściśle określonych zadań w zakresie prac remontowych i konserwacyjnych.

Z czasem nasza przydomowa „kolekcja” zacznie się rozrastać do znacznych rozmiarów. W praktyce może się okazać, że wciąż nie posiadamy jeszcze wszystkiego, co pozwoli nam wykonać wiele przydomowych prac samodzielnie. Z pewnością istnieją sprzęty, bez których nie sposób się wówczas obejść.

Jeśli wciąż nie wiesz, czy masz już wszystko, co niezbędne, sprawdź: Betoniarka - budowlane narzędzie pierwszej potrzeby. O jej użyteczności przekonamy się po wielokroć. Wbrew pozorom takie urządzenie przyda się nam nie tylko w trakcie budowy domu. Zamiast wciąż wspomnianą betoniarkę pożyczać i każdorazowo za to płacić, znacznie bardziej opłaca się nam kupić ją na własność.

Dzięki oknom dachowym pokochamy na nowo poddasze. Od momentu, kiedy je zamontujemy, pokoje na najwyższym piętrze naszego domu staną się wymarzoną przestrzenią do mieszkania. Okna dachowe pozwolą nam ponadto prowadzić szereg ciekawych obserwacji i to nie tylko w trakcie gwieździstej nocy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%