Zamknij

Jak zacząć przygodę z dronami wyścigowymi?

08:54, 08.06.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:54, 08.06.2021

Dla części z nas odpowiedzenie na pytanie "Jak zacząć przygodę z dronami wyścigowymi?" to prosta i czytelna wskazówka. Mowa tu o zakupie taniego drona wyścigowego, którego strata nie zaboli nas finansowo, czyli w tym przypadku zakup drona DJI FPV odpada, bo ten konkretny dron niestety swoje kosztuje i dlatego dla dość wielu sprzęt powinien być tym trzecim lub czwartym.

Czy kurs się opłaca w przypadku dronów wyścigowych?

Kurs latania dronem wyścigowym niestety swoje kosztuje i co najistotniejsze nie są to pieniądze stracone, bo ta wiedza się przydaje. Mowa tu dokładnie o tym, że już na wstępie będziemy mogli odpuścić sobie latanie wtedy, gdy wiatr jest zbyt silnym lub wtedy gdy jego porywy są zbyt nieprzewidywalnymi.

Te kursy latania uczą też innych istotnych prawd, czyli tego, że dron wyścigowy nie może skręcić w miejscu o te dziewięćdziesiąt stopni, jeśli jest rozpędzony, bo na wytracenie prędkości też potrzeba mu miejsca.

Prawda ta dotyczy także drona DJI FPV, bo prawa dotyczące aerodynamiki dotyczą każdego statku powietrznego, także tego malutkiego i lekkiego, choć drony z wyższej półki cenowej są też opcją trwalszą i co najważniejsze mają one bardziej niezawodne podzespoły elektroniczne, które znoszą wyższe przeciążenia od tych tanich. Prawd tych także dowiemy się na kursach.

Jak długo trwa nauka latania?

Każdy tego latania dronem DJI FPV, czy też innym dość drogim dronem sportowym uczy się we własnym tempie. Dlatego warto też amatorsko się uczyć, latając nad własną działką rekreacyjną, bo ta nauka procentuje. Wielkim plusem może być też i w tym konkretnym przypadku pomoc kogoś, kto posiada dron DJI FPV i lata nim od kilku lat, bo instrukcje takiej doświadczonej osoby skracają proces nauczania i co najistotniejsze osoba doświadczona pomaga nam w unikaniu błędów.

Jednym słowem taki dobry przyjaciel aż do bólu będzie powtarzać nam o tym, że dziś wiatr jest zbyt silny lub o tym, że latamy zbyt nisko, lub zbyt blisko przeszkód terenowych. Taka pomoc w nauce jest niezwykle cenną, bo dzięki niej popełniamy po drodze mniej błędów, zwłaszcza tych kosztownych i o wiele szybciej uczymy się tych poprawnych nawyków ważnych podczas manewrowania.

Czy każdy popełnia kosztowne błędy podczas nauki?

Czasami nawet osoba doświadczona uszkodzi drona DJI FPV, czyli markowego drona wyścigowego. Mowa tu dokładnie o tym, że raz na jakiś czas osobie doświadczonej nie uda się wykonanie ciasnego zwrotu i zawadzi o drzewo lub o dach budynku. Błędy tego typu trafiają się i nowicjuszom i tym, którzy mają już kilka lat doświadczenia, bo czasami ten jeden jedyny podmuch może zmienić sporo.

Dlatego też otrzymanie dyplomu, czy innego świadectwa związanego z ukończeniem jakiegoś kursu nie czyni z nas profesjonalisty, bo latanie dronem to sztywne trzymanie się wytycznych, czyli unikanie lotów, wtedy gdy pogoda jest nieprzewidywalną, bo wtedy wartościowy dron może ulec uszkodzeniu. Wytycznych tego rodzaju trzeba się trzymać i to dość sztywno, bo czasami nawet to drobne ryzyko może być powiązanym z utraceniem wartościowego drona.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%