Zamknij
REKLAMA

Popularność hoteli i SPA dla dorosłych

10:03, 02.09.2021 | materiały partnera

Wyjeżdżając na urlop, mamy różne oczekiwania względem zakwaterowania i hotelu. Istotna jest nie tylko okolica i specyfika obiektu, lecz również cel naszej podróży i indywidualne upodobania. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom każdego dorosłego człowieka, powstały hotele i SPA tylko dla dorosłych. Czym są hotele dla dorosłych i dlaczego cieszą się tak dużą popularnością?

Dlaczego hotele dla dorosłych cieszą się tak dużą popularnością?

Hotele „children free” tylko dla dorosłych znajdziemy na całym świecie. Popularne są m.in. w Stanach Zjednoczonych, w Chorwacji, w Turcji, Grecji, Hiszpanii, na Majorce, na Jamajce, Kubie czy Dominikanie. I choć jeszcze niedawno wydawało się, że pomysł stworzenia podobnego obiektu w Polsce, wywołałby falę oburzenia, tabu dawno zostało przełamane. 
Trend ten dotarł już również do Polski, dlatego, jeśli nie możemy pozwolić sobie na wyjazd tak daleko, w Polsce też możemy wypoczywać w hotelu, do którego milusińscy nie mają wstępu. To naturalne – skoro istnieją obiekty przyjazne rodzinom z dziećmi, powinny być też takie, które dedykowane są osobom dorosłym.

Jakie atrakcje oferują nam hotele i SPA dla dorosłych?

Hotele i SPA dla dorosłych nie dysponują żadnymi atrakcjami dla dzieci, gdyż ich polityka wyklucza obecność maluchów. Nie uświadczymy tam dostawek w pokojach, krzesełek do karmienia, sal zabaw czy zajęć z animatorami. Nie doświadczymy przymusowej pobudki o 6 rano z powodu małego dziecka płaczącego za ścianą. Żadna gromadka wesołych kilkulatków nie urządzi sobie slalomu między stolikami podczas śniadania i obiadu ani nie zainauguruje też konkursu skoków do wody w basenie, podczas gdy my tam wypoczywamy. Nie usłyszymy tam płaczu ani śmiechu bawiących się dzieci, ponieważ rozbrykanych maluchów po prostu tam nie ma.
W hotelach i spa dla dorosłych nie ma atrakcji dla najmłodszych, lecz jest za to wiele rozrywek dla starszych gości! Znajdziemy wspaniałe wellness z krytym basenem, zespół saun, jacuzzi oraz centrum odnowy biologicznej. Możemy skorzystać z łaźni parowej, strefy chłodzenia lodem lub udać się do luksusowego SPA na relaksacyjne masaże i zabiegi pielęgnacyjne. 
Wypoczywać możemy na świeżym powietrzu w pięknym ogrodzie lub spędzić odprężający wieczór w klimatycznym pubie, lub w hotelowej restauracji… Ponieważ wszyscy goście są tu (lub niedługo będą) pełnoletni, możemy czuć się w pełni swobodnie. To sprawia, że w hotelu panuje niezwykły spokój i intymna atmosfera. Jest to zatem doskonały azyl dla osób, które pragną zaszyć się gdzieś samotnie lub we dwoje i rozkoszować się ciszą, harmonią lub sobą...

Kto odwiedza hotele i SPA dla dorosłych?

Hotele i SPA dla dorosłych nie są wybierane przypadkowo ani przez przypadkowych gości. Koncepcja takiego obiektu skupia się na zrozumieniu i poszanowaniu potrzeb każdego dorosłego człowieka, gdyż każdy z nas odczuwa czasem potrzebę dogłębnego odpoczynku i relaksu z dala od hałasu, obowiązków i problemów dnia codziennego. 
Nawet najbardziej kochający i troskliwi rodzice muszą czasem pobyć sami i wyjechać na weekend tylko we dwoje. Aby rodzina funkcjonowała dobrze, każdy jej członek potrzebuje przestrzeni dla siebie. Również i rodzice potrzebują odpocząć od sprawowania ciągłej opieki nad dziećmi. Muszą się zrelaksować i rozkoszować ciszą oraz niczym niezakłóconym spokojem… 
Dobrze jest czasem wyjechać bez pociech, odpocząć od obowiązków, zamieszania i hałasu, aby bardziej docenić chwile spędzone w rodzinnych gronie. Dlatego też hotele i SPA dla dorosłych to świetna propozycja dla rodziców, którzy jak wszyscy inni zasługują na chwilę wytchnienia i zapomnienia. Spotkamy tu również osoby dojrzałe, które mają już dorosłe dzieci i niekoniecznie tęsknią za maluchami oraz osoby, które preferują spokojne formy relaksu. 
W hotelach „children free” bardzo często goszczą też single i pary bezdzietne, które nie mają na co dzień styczności z maluchami, więc tym bardziej nie widzą powodu, by spędzać z nimi weekendy i urlopy. Hotele bez dzieci to znakomity wybór na romantyczną kolację, wyjazd we dwoje, rocznice lub zaręczyny. Organizuje się tu również wieczory panieńskie, wieczory kawalerskie, ceremonie zaślubin i przyjęcia weselne. 
Nawet jeśli ponad wszystko cenimy rodzinę, nie bójmy się głośno powiedzieć, że potrzebujemy też czasu tylko dla siebie i bywają dni, kiedy chcemy skupić się wyłącznie na partnerze. Potrzebujemy też czasem wyrwać się gdzieś ze znajomymi, wyjechać z przyjaciółką na weekend do SPA i spędzić trochę czasu z ludźmi dorosłymi. Jeśli marzy Wam się taki wypoczynek, to hotel i SPA dla dorosłych będzie w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%