Zamknij
REKLAMA

Sofa, kanapa czy narożnik? Co lepiej sprawdzi się w salonie?

10:26, 02.09.2021 | materiały partnera

Współczesny salon pełni wiele funkcji, nie tylko pokoju dziennego, ale również sypialni lub pokoju gościnnego. Z tego powodu pojawiają się w nich wielofunkcyjne meble wypoczynkowe, np. kanapa narożna lub sofa z funkcją spania.

  1. Sofa z funkcją spania czy bez?
  2. Kanapy, sofy czy narożniki?
  3. Meble tapicerowane do salonu

Komfortowa przestrzeń do odpoczynku powinna być wyposażona nie tylko w sofy rozkładane, ale również źródło światła, jakie daje stylowa lampa wisząca czarna, i niewielki stolik, np. kawowy.

Sofa z funkcją spania czy bez?

Kanapy, sofy, narożniki - wybór mebli do salonu jest ogromny, a każdy z tych mebli można kupić z dodatkową funkcją spania. Sofa modułowa, która w ciągu dnia pełni funkcję mebla wypoczynkowego, a w nocy zamienia się w wygodne łóżko, to bardzo praktyczne rozwiązanie. Może służyć za miejsce do spania zarówno dla właścicieli mieszkania, jak i dla gości. Jeśli dodatkowo została wyposażona w pojemnik na domowe tekstylia, można w nim wygodnie przechowywać pościel, ręczniki, koce lub dowolne, inne wyposażenie domu. Sofa rozkładana to mebel funkcjonalny i estetyczny, a przy tym niezbyt drogi, dlatego cieszy się ogromną popularnością. Mając do wyboru rozkładane sofy i modele bez funkcji spania, wiele osób decyduje się na te pierwsze.

Kanapy, sofy czy narożniki?

Dokonując wyboru mebli wypoczynkowych, warto wziąć pod uwagę nie tylko kwestie estetyczne czy funkcjonalne, ale również własne preferencje. Bardzo często wybór pada na modne kanapy, a więc meble, które są bardzo wygodne zarówno do spania, jak i na co dzień, do wypoczynku przed telewizorem przy kawie. W porównaniu do sofy, kanapa powinna być nieco wyższa, utrzymana raczej w geometrycznych kształtach i najczęściej wyposażona w funkcję spania.

Sofy i kanapy często są ze sobą utożsamiane, jednak w świecie aranżacji wnętrz to dwa różne meble. Nowoczesne sofy to często meble dekoracyjne, o obłych kształtach i siedzisku ulokowanym niżej niż siedzisko standardowej kanapy. Sofa charakteryzuje się owalnym oparciem, a zamiast poręczy, typowych dla kanap, pojawiają się wałki. Sofa dwuosobowa to dobry wybór do eleganckiego salonu, również tego w stylu glamour.

Komfortowy wypoczynek zapewniają nie tylko kanapy i sofy, ale również narożniki. W mniejszych mieszkaniach pojawiają się modele L-kształtne, natomiast w dużych i przestronnych salonach, narożniki U-kształtne. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można wybrać jeden mebel, zamiast zestawu składającego się z sofy, kanapy lub foteli. Wybierając narożnik, warto zwrócić uwagę na jego wielkość - zbyt duży może źle wyglądać w małym salonie.

Meble tapicerowane do salonu

Meble w pokoju gościnnym i salonie powinny być funkcjonalne i estetyczne, a także łatwe do utrzymania w czystości. Wszystkie trzy cechy posiadają meble tapicerowane. W zależności od wybranego materiału, powierzchnię tapicerki wystarczy przetrzeć środkiem do konserwacji (w przypadku skóry naturalnej) lub zwilżoną ściereczką. Materiałową tapicerkę można swobodnie odkurzać, usuwając z niej kurz i alergeny, a w razie potrzeby wyprać. Wybrać można nie tylko rodzaj materiału obiciowego, ale również kolor sofy, kanapy czy narożnika. Obecnie bardzo modne są meble w kolorze butelkowej zieleni, a także klasyczne obicia w kolorach ziemi, typowe dla stylu skandynawskiego i klasycznego. Dzięki meblom tapicerowanym każdy może szybko i bez trudu wyposażyć swój salon w idealnie do siebie pasujące elementy. Wybierając sofę, warto więc postawić na modele rozkładane i tapicerowane, dzięki którym salon zyska nowy, funkcjonalniejszy niż do tej pory wymiar.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%