Zamknij
REKLAMA

Eventy online. Nic prostszego. Dlaczego warto inwestować w nową formę integracji pracowników.

11:36, 05.10.2021 | materiały partnera

Śmiało można stwierdzić, że w 2020 roku musieliśmy wiele rzeczy odkryć na nowo. Wszelkiego rodzaju spotkania, eventy, zgromadzenia i zebrania otrzymały nowy kształt i formę, mianowicie formę zdalną. Słowo „zdalnie” towarzyszy nam już od wielu miesięcy i nie dotyczy jedynie telekonferencji czy zebrań zarządu, ale także imprez rozrywkowych, festiwali czy imprez karnawałowych. Choć było to nie do pomyślenia jeszcze rok wcześniej, teraz wszystkie branże i gałęzie gospodarki muszą radzić sobie z nową rzeczywistością. Okazało się jednak, że nowe rozwiązania zyskują większą liczbę zwolenników, niż można się było spodziewać. Podobnie jest z kwestią integracji w pracy. Dlaczego warto inwestować w taką formę integrowania pracowników?

Ekonomia prawdę Ci powie

Choć wiele firm i przedsiębiorstw zanotowało wzrost w 2020 roku, to nie ma co ukrywać, że większość nie zaliczy tego roku do zbyt udanych. I choć każda złotówka ma znaczenie i oszczędzać należy na wszystkim, to integracja zespołu nie może być zepchnięta na drugi plan, zwłaszcza teraz. Zmęczony siedzeniem w domu team szybko się podda i zdemotywuje, jeśli nie zostanie zbudowany w oparciu o jakąś formę kontaktu czy rozrywki w formie zdalnej. Integracja online to doskonały pomysł na obecne czasy, a z racji braku konieczności wydania pieniędzy na dojazdy, przewozy czy zakwaterowanie – jest to także pomysł niezwykle ekonomiczny. Pominąć tego aspektu team buildingu nie możemy, ale możemy przynajmniej sprawić, by nie nadwątlił on naszego budżetu tak, jak stałoby się w czasach z przed pandemii.

Eventy online potrafią bawić co najmniej tak samo

Integracja to bardzo często świetna zabawa, ale wielu pracownikom naprawdę nie chciało się ubierać, pakować i dopasowywać czasu na taki event lawirując między czasem dla dzieci i grafikiem innych codziennych zajęć. Dlatego też na przykład wspólna impreza karnawałowa odbywająca się za pośrednictwem Internetu to wymarzony pomysł dla takich właśnie członków zespołu. Uczestnicy są w domu, a cała impreza odbywa się online i „przedstawiana jest” gościom na ich monitorach. W ten sposób możemy w międzyczasie nastawić zupę, wziąć płaczące dziecko na ręce czy szybko rozwiązać inny kryzys nie odrywając się znacząco do zafundowanej nam rozrywki.

Pokażmy, że nas to obchodzi

Wielu właścicieli firm myśli, że skoro pracownicy siedzą w domu, to budowanie zespołu niejako nie odbywa się. Nic bardziej mylnego. Pracownicy potrzebują poczucia pracy zespołowej bardziej niż kiedykolwiek. Organizując dla nich degustację alkoholi, koncert czy występ kabaretowy lub spotkanie z ciekawym człowiekiem pokażemy im, że ich spokój, higiena psychiczna i dobro jest dla nas istotne. Tak docenieni pracownicy wykażą się w kluczowych dla nas momentach i będą starać się wykonać swoje obowiązki możliwie najlepiej w krytycznych dla firmy momentach.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%