Zamknij
REKLAMA

Na czym dokładnie polega ubezpieczenie nnw dzieci?

09:36, 08.10.2021 | materiały partnera

Nasze dzieci to najlepsza i najcenniejsza inwestycja, która przytrafia nam się na przestrzeni całego życia. Warto jednak pamiętać, że burzliwe czasy dzieciństwa to również czas nieszczęśliwych wypadków, przed którymi wprawdzie chcielibyśmy uchronić nasze pociechy, jednak nie zawsze jesteśmy w stanie. Bez względu na to, czy nasze dziecko nabawi się infekcji, czy zachorowania w szkole, czy podczas zabawy upadnie, robiąc sobie krzywdę, nie musimy martwić się o nasze finanse. Coraz większa ilość firm ubezpieczeniowych oferuje polisę NNW na dzieci. Czym dokładnie jest taka polisa? Jaką ochronę gwarantuje takie ubezpieczenie? Na co zwrócić uwagę, wybierając polisę NNW dla dziecka?

Czym jest polisa NNW dla dziecka

Polisa NNW dla dziecka to zabezpieczenie naszych najdroższych pociech przed wszelkimi konsekwencjami związanymi z nieszczęśliwymi wypadkami, jakich ofiarą się staną. Ubezpieczenie szkolne NNW, bo pod taką nazwą najczęściej ochrona występuje, chroni nasze dzieci nie tylko w szkole, ale również w domu, a także podczas dni wolnych d szkoły. Taka polisa może być zakupiona już dla niemowlaka, który stawia swoje pierwsze kroki w żłobku, jak i dla nastolatka, który powoli wchodzi w dorosłość, zmagając się z wyzwaniami w liceum. Szczególnie teraz, gdy pandemia koronawirusa wciąż daje o sobie znać, nasze dzieci powinny mieć zapewniony spokój i komfort, który pozwala na pogłębianie swojej wiedzy. 

Jakie są elementy ubezpieczenia NNW dziecka? 

Ubezpieczenie NNW oferuje nam zabezpieczenie finansowe w przypadku wszelkich rodzajów nieszczęśliwych zdarzeń. Wchodzi w to oczywiście ewentualność złamań, które zdarzają się zarówno w szkole, jak i poza nią, w przypadku niezbędnego leczenia szpitalnego, ale również w przypadku najgorszych ewentualności, jak trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć. W zależności od ubezpieczyciela i jego oferty ubezpieczenia, ochrona NNW dzieci może również obejmować swoim zakresem takie ewentualności jak oparzenia, odmrożenia, zatrucie, pogryzienie przez psa czy chwilowa niezdolność do nauki. Warto przy tym wspomnieć, że z czasem ubezpieczyciele postanawiają dodatkowo zapewnić nam inne formy pomocy, zebrane w formie pakietu assistance. Daje nam on możliwość szybkiego kontaktu z lekarzem, pielęgniarką czym osobom, która będzie odpowiedzialna za błyskawiczny transport naszej pociechy do szpitala. 

Na co zwrócić uwagę kupując ubezpieczenie NNW dla dziecka?

Na jakie kwestie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, wybierając najlepszą ochronę NNW dla naszego syna bądź córki? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na zakres ubezpieczenia oraz wysokość odszkodowania, która nam przysługuje w przypadku konkretnych zdarzeń. Warto również zweryfikować dopuszczalny wiek dziecka objętego ochroną, a także obszar, w jakim ubezpieczenie działa. Czy wyjeżdżając na wycieczkę zagraniczną, nasze dziecko będzie dalej objęte ochroną? Oczywiście równie ważne jest przeczytanie szczegółowych zapisów umowy, która zawiera dane o wszelkich wyłączeniach, w przypadku których odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia nie będzie przyznawane. 

Więcej informacji znajdziesz na https://www.dyktaubezpieczenia.pl/ubezpieczenie-nnw-dzieci-i-mlodziezy-szkolne,13,pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%