Zamknij
REKLAMA

Poradnie ortopedyczne w Gdańsku. Jak wybrać ośrodek godny zaufania?

15:29, 12.10.2021 | materiały partnera

Położenie Gdańska w strefie nadmorskiej, ukształtowanie terenu, parametry klimatyczne i specyficzne oddziaływanie morza na środowisko przyrodnicze powodują, że jest to ważny ośrodek sportowy i rekreacyjny. Stolica Pomorza, jak i cała metropolia trójmiejska od wielu lat wygrywa w rankingach na najczystsze powietrze w Polsce. Oprócz stałej dużej liczby mieszkańców, aglomerację gdańską odwiedza cała rzesza spragnionych wypoczynku i rekreacji wczasowiczów. Znaczna liczba ludzi uprawiających różne formy czynnego wypoczynku w Gdańsku i okolicach wiąże się z przytrafiającymi się urazami i kontuzjami, które wymagają specjalistycznej interwencji ortopedy. W Trójmieście funkcjonuje Gdański Uniwersytet Medyczny oraz wiele klinik, centrów medycznych, poradni i innych placówek medycznych świadczących usługi z zakresu ortopedii i traumatologii. Ośrodki medyczne zajmujące się ortopedią działają zarówno w ramach NFZ, jak i świadczą odpłatne usługi ortopedyczne. Zajmują się leczeniem pacjentów z obszaru Trójmiasta, całego Pomorza Wschodniego oraz bardzo licznej grupy turystów i sportowców poszukujących dogodnych warunków do czynnego spędzenia wolnego czasu w atrakcyjnej klimatycznie i krajobrazowo strefie nadmorskiej.

Czym zajmują się poradnie ortopedyczne?

Ortopeda jest to lekarz zajmujący się leczeniem urazów i kontuzji, złamań i innych uszkodzeń kości, dolegliwości związanych ze zdrowiem naszego kręgosłupa oraz całego układu ruchu. Zajmuje się on urazami kości i stawów, zmianami zwyrodnieniowymi, wadami postawy, nowotworami oraz chorobami metabolicznymi czy uwarunkowanymi genetycznie. Praca ortopedy obejmuje cały układ szkieletowy (z wyjątkiem czaszki), układ mięśniowy, więzadłowo-stawowy oraz powiązane naczynia krwionośne i nerwy. Ortopedia jest ściśle powiązana z traumatologią, czyli chirurgią urazową. Zakres działania ortopedy jest bardzo szeroki, bo lista chorób, które diagnozuje i leczy ortopeda, jest długa i rozbudowana. Najczęściej z konsultacji ortopedy korzystamy w przypadku: złamań, skręceń, zwichnięć i stłuczeń kończyn, zmian związanych z przeciążaniem stawów, chorób zapalnych kości i stawów, schorzeń kręgosłupa, wad postawy wrodzonych lub nabytych oraz nowotworów kości. Wszystkie te uciążliwe schorzenia znacząco utrudniają naszą motorykę. Rozpoznanie i leczenie schorzeń ortopedycznych warto powierzyć sprawdzonym i zaufanym specjalistom w nowoczesnych dobrze wyposażonych ośrodkach leczniczych.

Jak wybrać ośrodek wybrać w Gdańsku?

Wiedzę o placówkach medycznych najczęściej czerpiemy z portali internetowych oraz na podstawie opinii najbliższych znajomych i przyjaciół. Leczenie można podjąć na przykład w nowoczesnej klinice ortopedii, chirurgii kręgosłupa, rehabilitacji i medycyny sportowej Carolina Medical Center w Gdańsku https://carolina.pl/carolina-medical-center-w-gdansku/. Jest to uruchomiona w 2019 r. filia szpitala ortopedycznego funkcjonującego w Warszawie od 23 lat.  W klinice pacjent ma dostęp do doświadczonego zespołu specjalistów, lekarzy, radiologów i fizjoterapeutów zajmujących się leczeniem schorzeń i urazów układu szkieletowo-mięśniowego. Placówka wyposażona jest w nowoczesny sprzęt umożliwiający wykonanie pełnego zakresu procedur z zakresu ortopedii i chirurgii kręgosłupa. Z usług ośrodka korzysta wiele związków sportowych i instytucji związanych z kulturą oraz osób znanych ze świata sportu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%