Zamknij
REKLAMA

Kaszuby na rowerze - gdzie warto się wybrać?

11:07, 15.10.2021 | materiały partnera

Kaszuby to piękny malowniczy rejon, szczególnie atrakcyjny dla rowerzystów. To tutaj fani dwóch kółek odnajdują raj na ziemi, ścieżki, piękne krajobrazy oraz zabytki. A w pobliżu nadmorski Gdańsk, który zachęca do aktywnego wypoczynku. Sklep rowerowy w Gdańsku to punkt ważny dla wielu odwiedzających, rowerzyści wyruszają na wycieczki z miasta, które pełni centrum administracyjne dla całych Kaszub.

Przygotowanie do wycieczki rowerowej

W obecnych czasach wciąż spora grupa osób uwielbia aktywnie wypoczywać, doskonałym miejscem są właśnie Kaszuby, a szczególnie północne trasy i szlaki rowerowe. Turyści napotkają piękne widoki, zabytki, a także będą mogli nacieszyć się naturą.

Przed wyjazdem na wycieczkę warto pomyśleć o dobrym przygotowaniu. W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiednią trasę, dostosowaną do możliwości wszystkich uczestników. Szczególnie warto zwrócić uwagę na dzieci, które mogą sobie nie poradzić z trudnościami na drodze. Doskonałym rozwiązaniem są ścieżki asfaltowe, wybierając te szlaki, istnieje minimalne prawdopodobieństwo spotkania trudnej przeszkody do ominięcia. Planowanie wycieczek bywa wyczerpujące.

Zanim wyruszysz w trasę, warto pomyśleć o potrzebnym ekwipunku, wśród wielu rzeczy, które z sobą zabierają rowerzyści, najważniejsze są oczywiście pompka, dętka, oświetlenie przednie i tylne, kask rowerowy, bidon. Tyle ze sprzętu, jednak w czasie podróży pogoda może spłatać figle, z tego też powodu warto z sobą zabrać bluzę lub kurtkę, która ochroni nas przed chłodem, a często nawet deszczem. Uzupełnieniem całej wyprawki będą kanapki, coś słodkiego oraz pieniążki, które mogą przydać się w najmniej oczekiwanym momencie.

Czy wszystko z sobą zabrałeś? Bez obaw, sklep rowerowy w Gdańsku na pewno pomoże uporać się z problemami, które mogą spotkać Cię w czasie podróży.

Kaszubskie atrakcje

Mapa jest? Dokumenty są? Czas wyruszać. Pod Gdańskiem jest wiele tras, które warto zwiedzić. Odwiedzający szczególną uwagę zwracają na krajobraz, jest on różny, wszystko zależne od pory roku. Wiosna, lato czy też jesień, a często nawet zima to wspaniały czas na kontakt z naturą.

Północna część Kaszub kusi swoich odwiedzających pięknymi ścieżkami wzdłuż rzek i brzegów jezior. Wyruszając z piaszczystych gdańskich plaż, można zwiedzić Park Oliwski, Pętlę Złotej Karczmy, Pętle na Wyspie Sobieszowskiej, a także Stogowską Pętlę, to zaledwie garstka miejsc, które warto poznać. Wszystko zależy od trasy, którą obierzemy.

Park Oliwski to połączenie wycieczki rowerowej z ciekawym spacerem, to tutaj na jego terenie znajduje się Pałac Opatów. Wewnątrz mieści się Oddział Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. Warto zwrócić uwagę również na Spichlerz Opacki, rotundę Palmiarni czy też malownicze kładki, które dodają uroku temu wspaniałemu miejscu.

Wybierając się w południowym kierunku, można spokojnie rowerem dotrzeć do Otomina, malownicze krajobrazy mijane po drodze umilą podróż, wycieczkę warto rozpocząć z Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie w Gdańsku.

Innymi bardzo ciekawymi punktami, które warto zobaczyć, jest wieża widokowa oraz bór bagienny czy też pomnik przyrody — jałowce nad jeziorem Lipno. Pokonując kolejne kilometry, na trasie rowerowej spotkać można pomniki przyrody, jednym z najciekawszych jest buk w Głuchym Borze.

Wybierając się w dalszą podróż, warto odwiedzić Wdzydzki Park Krajobrazowy, który ukazuje piękno natury, a także daje możliwość poznania regionalnej tradycji, rolnictwa, a także ukazuje lokalną zabudowę wsi.

Możliwości jest wiele, warto sięgnąć po mapę czy też coraz popularniejszą aplikację, która pomoże wybrać dla nas ciekawy cel podróży.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%