Zamknij
REKLAMA

Żaluzje fasadowe - czy warto je zamontować?

12:45, 25.10.2021 | materiały partnera
Skomentuj

Większość inwestorów w obecnych czasach decyduje się na osłony zewnętrzne. Wśród najpopularniejszych wariantów występuje zastosowanie rolet zewnętrznych oraz wykorzystanie produktów, jakimi są systemu żaluzji fasadowych. Takie rozwiązanie pomaga chronić przed promieniami słonecznymi, zapewnia prywatność w pomieszczeniach, ale nie tylko.

Czym są żaluzje fasadowe i jaką pełnią funkcję?

Fasadowe żaluzje to jeden z rodzajów osłon okiennych, których montaż przypada na zewnątrz obiektu. Wyróżniają się lekką i prostą budową, co stwarza szansę idealnego dopasowania zwłaszcza do minimalistycznych i nowoczesnych konstrukcji. Żaluzja fasadowa składa się z elementów jak ruchome lamele występujących z różnych szerokościach i kształtach.

Główną funkcją żaluzji fasadowych jest oczywiście ochrona przed promieniami słonecznymi, jednak nie tylko. Podczas wysokich temperatur za sprawą odpowiedniego zasłonięcia żaluzje fasadowe działają jako izolator termiczny, zapewniając wspomaganie dla klimatyzacji.

Żaluzje fasadowe – skuteczna ochrona przed zimnem i hałasem

Niewątpliwym atutem żaluzji fasadowych jest to, że stanowią świetną ochronę przed słońcem. Dzięki nim możliwe jest dopasowanie ilości wpadanego światła do pomieszczeń według własnych upodobań. Właściwości termoizolacyjne przydają się jednak nie tylko latem. Docenimy je również zimą, gdyż to właśnie przez okna odnotowuję najwyższy stopień utraty ciepła. Między opuszczanymi żaluzjami, a oknem tworzy się izolacja cieplna, która znacznie redukuje koszty związane z ogrzewaniem mieszkania. Zastosowanie fasadowych żaluzji może obniżyć wydatki na ogrzewanie nawet o 15 %. Żaluzje fasadowe potrafią także chronić przed hałasem z zewnątrz. Obniżenie poziomu hałasu bez wątpienia jest ważne dla mieszkańców dużych miast.

Żaluzje fasadowe – komfort na pilota

Dzięki zastosowaniu żaluzji możemy liczyć na regulację dopływu światła. Warto pamiętać, że może być to sterowanie ręczne, jak i sterowanie elektryczne. Obecnie coraz częściej montuje się płynne sterowanie elektryczne, które zapewnia wygodę i ułatwia oszczędzanie energii. Jednym przyciskiem mamy kontrole nad żaluzją i jej położeniem i w zależności od potrzeb możemy nią sterować w górę i w dół.

Miłym dodatkiem jest fakt, że żaluzje fasadowe umożliwiają współpracę z systemem automatyki pogodowej. Czujniki słoneczne i wiatrowe pozwalają na automatyczną pracę żaluzji i regulowanie dopływu słońca do pomieszczeń. Takie rozwiązanie można podłączyć do systemów inteligentnego domu.

Osłony okienne – estetyka i kolorystyka dla każdego stylu domu

Osłony zewnętrzne stanowią nie tylko funkcjonalny dodatek, lecz także zapewniają atrakcyjny wygląd. Łatwość regulacji, odporność na czynniki atmosferyczne to ich duży atut, jednak nie zapominajmy o aspekcie wizualnym. Fasadowe żaluzje będą idealnym dopełnieniem nowoczesnej i tradycyjnej stylistyki domów. Ich lekkość świetnie komponuje się z dużymi przeszkleniami.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%