Zamknij
REKLAMA

Jakie właściwości powinien posiadać żel do mycia twarzy?

08:34, 04.11.2021 | materiały partnera

Obecne w środowisku zanieczyszczenia, jak smog czy niekorzystne czynniki zewnętrzne – zimny wiatr, mróz oraz promieniowanie UV – sprawiają, że na naszej skórze każdego dnia osadzają się różnego rodzaju zanieczyszczenia. Aby móc cieszyć się czystą, promienną skórą bez niedoskonałości, nie wystarczy tylko demakijaż przy pomocy mleczka i płynu micelarnego. Prawidłowe oczyszczanie skóry to podstawa pielęgnacji. Aby zostało ono przeprowadzone w odpowiedni sposób, do tego celu niezbędny będzie nam żel do mycia twarzy. Poznaj jego najważniejsze właściwości.

Żel do mycia twarzy – dlaczego jest istotny?

Mycie twarzy może wydawać się prostą i nieskomplikowaną czynnością. W końcu wystarczy zwilżyć skórę, nałożyć produkt do oczyszczania twarzy i gotowe. Niestety wiele osób do tematu mycia twarzy podchodzi w nieprawidłowy sposób, czego efektem są różnego rodzaju niedoskonałości, które pojawiają się na naszej skórze. Niewłaściwe oczyszczanie skóry twarzy może doprowadzić nie tylko do obecności nieestetycznych wyprysków, ale jednocześnie sprawić, że o wiele szybciej zaczną pojawiać się na niej zmarszczki.

Oczyszczanie twarzy to zaraz obok demakijażu bardzo ważny element pielęgnacji. Od jego efektywności zależy bowiem to, w jakim stopniu wchłoną się składniki aktywne zawarte w kremach do twarzy, które stanowią kolejny etap pielęgnacji. Produktem, który sprawdzi się do tego celu najlepiej, jest żel do mycia twarzy– tego typu produkt znajduje się chociażby w ofercie Loreal. To kosmetyk, który skutecznie pozwoli Ci usunąć pozostałości makijażu, a także zanieczyszczenia i toksyny, które w ciągu dnia mogą osadzać się na Twojej skórze.

Właściwości żelu do mycia twarzy

Żel do mycia twarzy to produkt, który nie tylko pozwoli na pozbycie się ze skóry zanieczyszczeń i przygotowanie jej do kolejnych etapów pielęgnacyjnych, ale równocześnie zabezpieczy jej naturalną warstwę hydrolipidową. Właściwości tego produktu mogą różnić się w zależności od tego, do jakiego rodzaju skóry jest on przeznaczony, jednak niezależnie od tego żel do twarzy powinien:

  • posiadać lekką konsystencję;
  • nie zawierać składników, które wysuszają i podrażniają skórę (alkohol etylowy, mydło, SLS, sztuczne konserwanty);
  • być łatwy w aplikacji;
  • pozostawiać skórę oczyszczoną, odświeżoną, ale bez uczucia ściągnięcia.

Jaki żel do twarzy wybrać?

Jak już wspomniano, poszczególne właściwości żelu do mycia twarzy mogą różnić się w zależności od tego, do jakiego rodzaju cery jest on przeznaczony:

  • żel do skóry trądzikowej/tłustej – powinien wykazywać działanie przeciwtrądzikowe, a więc redukować nadmiar sebum, odblokowywać pory, działać przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Jednocześnie powinien posiadać łagodne składniki myjące, które nie naruszą warstwy hydrolipidowej skóry;
  • żel do skóry wrażliwej – bardzo często posiada kremową konsystencję, zawarte w nim składniki łagodnie oczyszczają skórę, a dodatkowo łagodzą ewentualne podrażnienia i zaczerwienienia;
  • żel do skóry suchej – polecany jest szczególnie w przypadku osób mających styczność z twardą wodą. Zawiera składniki o działaniu nawilżającym, które wspomagają odbudowę warstwy hydrolipidowej.

Równie popularne są żele do mycia skóry dojrzałej, w których znajdują się składniki o działaniu odmładzającym. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%