Zamknij
REKLAMA

Obóz kondycyjny – czym jest i czy warto wziąć w nim udział?

14:39, 07.12.2021 | materiały partnera

Nieustannie szukamy coraz bardziej atrakcyjnych form aktywności fizycznej. Cel, który nam przyświeca to często przyjemność i możliwość oderwania się od natłoku spraw dnia codziennego. Tym samym z większą przyjemnością możemy zbliżać się do wymarzonej sylwetki, zrzucenia nadprogramowych kilogramów czy po prostu poprawienia swojej kondycji. Niezależnie od tego na czym Ci zależy i jakich rezultatów oczekujesz, warto bliżej przyjrzeć się treningom Boot Camp. To rewelacyjny sposób, aby podjąć się nowych wyzwań. Taka forma jest kierowana zarówno do osób zaawansowanych, jak i początkujących. To, co na pewno można powiedzieć o obozie kondycyjnym to fakt, że charakteryzuje się dużą intensywnością ćwiczeń. Z uwagi na to, determinuje Cię do ciągłego przesuwania własnych granic, a w konsekwencji wzmacnia nie tylko Twoje ciało, ale także psychikę. Pomimo dość krótkiego czasu, podczas którego odbywa się obóz, na pewno wyjedziesz stamtąd odmieniony i usatysfakcjonowany, że dałeś radę przekroczyć własne limity. Czym jest więc Boot Camp i czy warto się na niego wybrać?

Czym są inspirowane?

Z pewnością kilka razy w życiu miałeś okazję obejrzeć filmy, których fabuła opowiada o amerykańskim wojsku. Zanim zasili się ich szeregi, rekruci muszą przejść przez niezwykle trudny sprawdzian fizyczny. Dzięki otrzymaniu pozytywnych wyników zostają oni przyjęci do armii. I to właśnie na tej podstawie zostały stworzone zestawy ćwiczeń, które czekają Cię na Boot Campie. Są to treningi, które charakteryzują się wysoką intensywnością, co sprawia, że stanowią niemałe wyzwanie dla ciała. Jednak oprócz tego są rewelacyjnym sposobem nad ćwiczeniem swojej psychiki, ponieważ jeśli nie zaczniesz przesuwać granic swojej wytrzymałości, nie pójdziesz dalej. Wszystko to sprawia, że obóz kondycyjny charakteryzuje się zupełnie inną formą niż te, które z pewnością są nam dobrze znane. Poprawienie kondycji, wzmocnienie mięśni czy zrzucenie zbędnych kilogramów to elementy, które na pewno zauważysz.

Sprawdź swoje możliwości

Obóz kondycyjny wciąż zyskuje na popularności. Coraz więcej osób postanawia pojechać na niego czy to ze względu na poprawę kondycji fizycznej, czy psychicznej. Zestawy ćwiczeń, które są tam proponowane, choć wymagające, skradły serca wielu osób. Satysfakcja i wydzielane endorfiny rekompensują cały wysiłek. Niestety z uwagi na specyficzny format, nie mogą one odbywać się wszędzie. Z tego powodu, najczęściej nie spotkamy takich zajęć na siłowni czy pobliskim klubie fitness. Są one bardziej zaawansowane, dłuższe i wymagają więcej przestrzeni. Obóz kondycyjny, który odbywa się z dala od miejskiego zgiełku, a wszyscy mają do dyspozycji wiele terenów zielonych, więc miejsca z pewnością nie zabraknie. Co więcej, czuwają tam nad Tobą profesjonalni trenerzy oraz dietetyk, dzięki czemu wszystko jest bezpieczne i skuteczne.

Na jakie efekty możesz liczyć?

Efekty są spektakularne, a wprawiają w tym większy podziw, ponieważ uzyskujesz je w przeciągu kilkunastu dni. Jednak to, co należy zaznaczyć, to fakt, że nie jest to forma aktywności fizycznej przeznaczona dla każdego. Ze względu na intensywność, na obóz kondycyjny mogą pozwolić sobie osoby w pełni zdrowe bez jakichkolwiek przeciwwskazań od lekarza. Jeśli natomiast borykasz się ze słabą kondycją, tutaj już nie ma wymówek i zdecydowanie możesz, a nawet powinieneś, pozwolić sobie na takie treningi. Na Boot Camp mogą pojechać zarówno osoby zaawansowane, jak i te które przygodę z aktywnością fizyczną dopiero zaczynają. To, czego możesz się spodziewać to efekty, które zobaczysz o wiele szybciej niż w przypadku standardowych zestawów ćwiczeń. Natomiast ponadprzeciętny wysiłek, sprawi, że Twoja psychika niewiarygodnie się wzmocni.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%