Zamknij
REKLAMA

Kuchnie w amerykańskim stylu - oryginalna aranżacja

10:28, 24.12.2021 | materiały partnera

Kuchnie w stylu amerykańskim zdobywają coraz większą popularność nie tylko w polskich, ale europejskich domach. Ich oryginalność i nowoczesność przykuwa uwagę i sprawia, że stają się inspiracją dla współczesnych aranżacji wnętrz. Amerykańskie kuchnie charakteryzuje przestronność, wygoda i niepodrabialny styl, jej częścią są duże wyspy kuchenne, dzięki którym kuchnia staje się bardzo ergonomiczna i przestrzenna. Oglądając amerykańskie seriale zapewne nieraz zwróciły Twoją uwagę. Nie jest powiedziane, że muszą znajdować się tylko w bogatszych domach. Każdy zasługuję na wygodę i niepodrabialny styl, dlatego warto zaaranżować kuchnię w amerykańskim stylu. Poczuj klimat amerykańskiej kuchni w swoim domu i ciesz się przestrzenią z całą rodziną.

Co charakteryzuje kuchnie w stylu amerykańskim?

Amerykański sen jest marzeniem wielu osób, możesz go spełnić po części urządzając kuchnię marzeń w stylu amerykańskim. Kuchnia ta charakteryzuje się przestronnością, najczęściej jasnymi kolorami mebli połączonymi z kuchenką wolnostojącą ze stali nierdzewnej w klasycznym stylu (z palnikami, a nie indukcją). Meble wykonane są z naturalnego drewna w prostym stylu, lekko zdobione jedynie na brzegach. Ważne, by wśród dolnych i górnych szafek znajdowało się jak najwięcej przestrzeni, tak by pomieściły się w nich wszystkie sprzęty AGD. Styl amerykański to połączenie klasyki z nowoczesnością, delikatnych ozdób z drewnem. Dołączona część barowa na wyspie tworzy iście amerykański klimat w każdym domu, dodając wysokie stołki barowe. Ważne, by kuchnia w stylu amerykańskim nie ograniczała się do małej przestrzeni, ponieważ wyspa stanowi integralną część, która służy do wspólnych spotkań z rodziną podczas każdego posiłku. O inspiracjach zza wielkiego oceanu dowiesz się pod adresem lofra.pl/inspiracje/kuchnie-w-stylu-amerykanskim-inspiracje-prosto-zza-oceanu. Co jeszcze spotkamy w amerykańskich kuchniach?

Wnętrze w stylu amerykańskim - kuchnia z wyspą i krzesłami barowymi

Najważniejszą kwestią jest fakt, że kuchnia w stylu amerykańskim zazwyczaj znajduje się w głębi domu. Amerykańskie domy są często zdecydowanie większe od europejskich, dlatego pozwalają na większą przestrzeń dla kuchni. Kuchnia w aranżacji amerykańskiej momentami przypomina wnętrze pubów, które kojarzone są z amerykańskim spędzaniem wolnego czasu. Najlepiej obrazują je właśnie wysokie krzesła barowe przy wyspie, tak by w kuchni poczuć klimat kojarzony ze spędzaniem czasu wśród znajomych. Kuchnie amerykańskie to również odpowiednie światło, które dochodzi przez okno oraz przez odpowiednie sztuczne oświetlenie. Dzięki dobremu światłu kuchnia wydaje się być jeszcze bardziej przestronna. Meble z drewnianymi frontami są lepiej widoczne oraz nadają szczególnej klasy. Amerykańska kuchnia stawia na jakość, wielkość pomieszczenia oraz nowoczesny styl. Gustowna kuchnia w amerykańskim stylu zawsze połączona jest z jadalnią lub salonem, po to by wśród domowników tworzyć niezwykły klimat bliskości, prowadząc do jak najczęstszego spędzania czasu w najbliższym gronie. To również potwierdza otwartość, jaką cechują się Amerykanie - wspólne przygotowywanie dań to wśród nich część wieloletniej tradycji.

Klasyczne pomieszczenia i ich nowoczesna aranżacja to wyjątkowe połączenie, dlatego warto zainspirować się jak najlepiej oddać styl amerykański w polskich domach - decoartel.pl/2020/07/05/kuchnia-w-stylu-amerykanskim.

Odmień oblicze kuchni - postaw na wygodę w amerykańskim stylu

W amerykańskiej kuchni czuć powiew świeżości, klasyki i przywiązania do tradycyjnych aranżacji. Dlatego kuchnia w stylu amerykańskim w ostatnich latach znacząco wybiła się wśród trendów i jest często wybieranym stylem w nowoczesnych domach. Amerykańska kuchnia oznacza duże przestrzenie, na wyspie oraz w głównej części mebli znajduje się blat z hokerami. Przeważnie Amerykanie wybierają kuchenki w klasycznym stylu, dopełniające się kolorystycznie lub lekko mieszając style. Lodówki, tak samo jak kuchenki są najczęściej odrębnym urządzeniem. Charakteryzują się często podwójnymi drzwiami i są szerokie, jak na amerykański styl przystało. Szafki w kuchni amerykańskiej są najczęściej zrobione w stylu "Shaker cabinets" - wykonane w prostym, tradycyjnym stylu, który pasuje zarówno do wystroju retro, jak i nowoczesnej aranżacji. W amerykańskich kuchniach wszystkiego jest dużo, tak by były wygodne w użytkowaniu oraz mieściły jak najwięcej sprzętu kuchennego.

Decydując się na kuchnie w stylu amerykańskim zwróć uwagę na wszelkie tajniki, które należy poznać, by móc wybudować tak duże pomieszczenie, jakim jest niewątpliwie amerykańska kuchnia - ofio.pl/katalog-firm/78585/poznajemy-kuchnie-w-stylu-amerykanskim/. Najlepiej, by kuchnia zlokalizowana była w przestrzennym miejscu na parterze i łączyła się z innymi pomieszczeniami. Jeśli chcesz, by w twoim domu zawitał amerykański styl i minimalizm wynikający z prostoty aranżacji, zajrzyj do katalogów, znajdź odpowiednie produkty dopasowane do Twoich oczekiwań i stwórz kuchnię marzeń, niczym w amerykańskim serialu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%