Zamknij

Technik chłodnictwa i klimatyzacji- zawód z przyszłością

09:20, 18.01.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:20, 18.01.2022

Jakie perspektywy ma technik klimatyzacji? Czy warto zainwestować w kurs technika chłodnictwa i klimatyzacji? Czy to jest ciekawa praca, dzięki której można rozwijać swoją karierę? W jakich branżach czeka praca na fachowców od chłodnictwa i klimatyzacji?

Usługi, handel, produkcja, przemysł

Klimatyzatory otaczają nas wszędzie. Są standardem w biurach, urzędach, firmach, sklepach. Poza tym w autach i coraz częściej klimatyzatory montujemy w domach i mieszkaniach. Może pracować w serwisach klimatyzatorów, urządzeń chłodniczych, zakładach zajmujących się przetwórstwem spożywczym, w transporcie. Kolejne opcje to fabryki zajmujące się produkcją klimatyzatorów, chłodziarek, hurtownie, sklepy sprzedające tego typu urządzenia. Możesz być przedstawicielem handlowym konkretnej marki. I oczywiście zatrudnienie czeka również w serwisach samochodowych, które zajmują się klimatyzacją.

Kurs technika chłodnictwa i klimatyzacji łączy wiedzę z kilku obszarów, o czym szczegółowo przeczytasz na stronie: https://www.viessmann.ovh/dlaczego-warto/. Absolwent kierunku chłodnictwo i klimatyzacja potrafi składać i rozkładać, instalować urządzenia chłodnicze, klimatyzatory, pompy ciepła. Naprawia, konserwuje, modernizuje, urządzenia i instalacje. Poza tym oczywiście montuje urządzenia chłodnicze i klimatyzatory, a w zakładach pracy dba o nie na co dzień. Praca jest perspektywiczna i otwiera różne drzwi do rozwoju kariery.

Jak zdobyć uprawnienia?

Zawodu nauczysz się na kursie, który oferowany jest przez różne szkoły. Przy wyborze warto kierować się doświadczeniem szkoły w branży oraz kadrą. A także naciskiem na praktykę, w końcu teoria to dopiero wstęp do pracy. Ciekawą propozycje ma Szkoła Partnerska Viessmann (https://www.viessmann.ovh/), w której kurs trwa trzy semestry i składa się z dwóch kursów kwalifikacyjnych. To nie wszystko, bo w cenie kursu, bez żadnych dodatkowych opłat, absolwent szkoły otrzymuje uprawnienia oraz certyfikaty od Viessmann. Osoby z zewnątrz muszą za nie zapłacić. Natomiast absolwenci uczestniczą bez kosztów w zajęciach dodatkowych. Poza tym dodatkowo można zdobyć inne uprawnienia, jak choćby gazowe i energetyczne. Są one płatne, ale każda inwestycja w siebie się zwraca.

Każdy kurs kończy egzamin przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną i wydaniem świadectwa państwowego, które potwierdza kwalifikacje. Kolejną dobrą informacją są uprawnienia w obszarze OZE. Wystarczy otrzymać tytuł technika chłodnictwa i klimatyzacji, a kolejny tytuł technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej otrzymuje się automatycznie.

Podsumowując, zapisując się na jeden kurs zyskujesz różne uprawnienia.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%