Zamknij
REKLAMA

Ogrzewanie promiennikowe i nadmuchowe

14:52, 27.04.2022 | materiały partnera

Ogrzewanie obiektów takich jak hale produkcyjne, centra logistyczne czy obiekty sportowe wymaga zastosowania innych rozwiązań niż te, które sprawdzają się w pomieszczeniach o stosunkowo małej kubaturze. System konwekcyjny w przypadku ogrzewania obiektów średnio i wielkokubaturowych okazuje się być bardzo nieefektywny. Zdecydowanie bardziej sprawdza się ogrzewanie promiennikowe oraz nadmuchowe. Systema Polska ma bogate portfolio produktów reprezentujących obie te kategorie. Promienniki i nagrzewnice oferowane przez firmę Systema Polska to nowoczesne modele wyposażone w wysokiej jakości komponenty oraz oparte na nowatorskich rozwiązaniach producenta.

Ogrzewanie nadmuchowe - nagrzewnica gazowa

Ogrzewanie nadmuchowe to jeden z systemów grzewczych, który doskonale sprawdza się w budynkach takich jak hale przemysłowe. Zapewnia komfort cieplny pracy a jednocześnie nie towarzyszą mu wysokie koszty użytkowania. W przypadku tego typu ogrzewania, powietrze ogrzewane jest wytworzoną w wymienniku energią cieplną. Powietrze kierowane jest poprzez wentylator bezpośrednio do pomieszczenia lub przedostaje się tam za pośrednictwem kanałów wentylacyjnych. W przypadku nagrzewnic gazowych źródło ciepła to oczywiście gaz.

Systema Polska ma w swojej ofercie różnorodne modele nagrzewnic powietrza EOLO, dzięki czemu możliwy jest dobór takich produktów, które będą spełniały oczekiwania zarówno projektanta, inwestora, dewelopera jak i użytkownika. Nagrzewnice gazowe EOLO składają się z komponentów takich jak wymiennik ciepła, palnik Premix, termostat, wentylator, sterownik palnika, element rewizji wymiennika oraz płyta główna. Cały zespół gazowo-wymiennikowy umieszczony jest w specjalnej obudowie zapewniającej przepływ powietrza przez urządzenie i jego wylot do wewnątrz obiektu bądź też do kanału wentylacyjnego. Nagrzewnice mogą być montowane za pomocą podstaw montażowych wewnątrz obiektu, ale również podstropowo oraz na zewnątrz budynku.

Ogrzewanie promiennikowe – promienniki gazowe

Ogrzewanie promiennikowe to kolejny typ ogrzewania, które znalazło zastosowanie w obiektach przemysłowych charakteryzujących się znaczną kubaturą. W promiennikach podczerwieni rurowych spalanie gazu ma miejsce w hermetycznym palniku posiadającym elektroniczny system zapłonu jak również jonizacyjną kontrolę płomienia. W tym systemie grzewczym płomień oraz produkty spalania gazu ogrzewają rurę promieniującą będącą emiterem. Emitowane fale elektromagnetyczne padając na obiekt powodują natychmiastowe odczucie ciepła i komfortu. Powietrze, które znajduje się w danym pomieszczeniu ogrzewane zaś jest w sposób wtórny, poprzez odbijanie się fal od napotykanych obiektów takich jak wyposażenie hali, ściany czy przebywający tam ludzie.

Promienniki gazowe wchodzące w skład portfolio firmy Systema Polska obejmują dwa typy urządzeń: promienniki dwururowe INFRA BU INFRA BUAL oraz promienniki jednorurowe INFRA BM i INFRA BMAL. Promienniki montowane są zwykle 1-2 metry od poziomu dachu. Systema oferuje również elementy montażowe tj. ogniwa łączące do wsporników rur czy też łańcuchy techniczne do ich podwieszania.

Firma Systema Polska zapewnia także fachowe wsparcie techniczne.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%