Zamknij
REKLAMA

Rehabilitacja Wejherowo – najpopularniejsze zabiegi

08:26, 10.05.2022 | art.sponsorowany

Sprawność fizyczna ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Poprawia wydolność organizmu, siłę mięśni, wzmacnia stawy i kości, a także pozwala zachować dobre zdrowie psychiczne. Osoby sprawne ruchowo wykazują się również większą zręcznością i koordynacją. Aby powrócić do pełnej sprawności po przebytych chorobach lub urazach, takich jak złamania kończyn dolnych, górnych czy nadwyrężenia stawów, mięśni, należy skorzystać z rehabilitacji. Jakie zabiegi przyspieszą powrót do zdrowia? Gdzie w Wejherowie można skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych?

Najpopularniejsze zabiegi rehabilitacyjne

W ramach rehabilitacji przeprowadza się szereg zabiegów, które pomagają w odzyskaniu przez pacjenta zdrowia i sprawności ruchowej. Najpopularniejsze terapie to:

1. Fizykoterapia – jest to zabieg stymulujący, podczas którego wykorzystuje się prąd elektryczny, ultradźwięki, magnetyzm i inne zjawiska fizyczne. Przy ich użyciu oddziałuje się bezpośrednio na miejsce chorobowe, pobudzając organizm do regeneracji, lecząc stany zapalne np. spowodowane zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa, likwidując obrzęki, stymulując odnowę tkanek, przyspieszając gojenie. Fizykoterapia wspomaga również leczenie urazów, m.in. będących wynikiem aktywności fizycznej.

Metody wykorzystywane w fizykoterapii to:

Prąd elektryczny np. diadynamiczny, interferencyjny rekomendowany pacjentom cierpiącym z powodu stanów zapalnych, zwyrodnieniowych kości, bólów reumatycznych czy towarzyszących urazom. Zabieg może polegać na galwanizacji (stymulacja wybranych partii ciała przy użyciu prądu o zmiennym natężeniu) bądź jonoforezie (podanie leku w chore miejsce za pomocą prądu o stałym natężeniu).

Ultradźwięki zalecane są pacjentom ze schorzeniami reumatycznymi, zwyrodnieniowymi oraz stanami zapalnymi w obrębie stawów i mięśni. Zabiegi wykazują działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Pole magnetyczne – terapię stosuje się w przypadku urazów, bólu, stanów zapalnych. Zabieg poprawia krążenie, redukuje dolegliwości bólowe, wspomaga pracę układu immunologicznego, wspomaga odnowę komórek.

Laser polecany jest osobom po złamaniach, stłuczeniach, skręceniach. Terapia zmniejsza ból różnego pochodzenia, np. reumatoidalny, związany z przeciążeniami, a także nerwobóle. Ponadto przyspiesza zrastanie się kości oraz gojenie się ran.

Krioterapia – w trakcie zabiegu stosuje się niską temperaturę. Terapia zimnem wykorzystywana jest w leczeniu bólu, schorzeń zwyrodnieniowych, urazów.

2. Kinezyterapia to rodzaj rehabilitacji ruchowej, której podstawą są ćwiczenia izometryczne, w odciążeniu, na cyklometrze, bieżni, grupowe i wiele innych. Ruch jest środkiem wspomagającym leczenie pacjenta, pomaga w odzyskaniu sprawności fizycznej oraz przygotowuje do innych zabiegów rehabilitacyjnych. Kinezyterapię stosuje się u pacjentów po udarach mózgu, zawale serca, z bólami kręgosłupa, ze schorzeniami narządów ruchu.

3. Hydroterapia to zabiegi rehabilitacyjne z użyciem wody o odpowiedniej temperaturze i ciśnieniu. Terapia oddziałuje pozytywnie na układ nerwowy, krążenia, choroby zwyrodnieniowe stawów. Redukuje ból, wspomaga leczenie niewydolności serca, zapalenie stawów oraz poprawia ruchomość kręgosłupa. W ramach hydroterapii można wykonać masaż wirowy całkowity, kończyn górnych lub dolnych.

4. Masaż leczniczy to manualna terapia przeprowadzana w obrębie całego ciała lub wybranych partii np. kręgosłupa, twarzy, kończyny górnej czy dolnej. Masaże redukują napięcia, przyspieszają rekonwalescencję po urazie, zwiększają zakres ruchów pacjenta, a także łagodzą dolegliwości bólowe.

Rehabilitacja Wejherowo – gdzie skorzystać z zabiegów?

Jeżeli zależy ci na profesjonalnej opiece medycznej i doświadczonym personelu, który do każdego pacjenta podchodzi z życzliwością i zrozumieniem, zdecyduj się na skorzystanie z usług firmy Nordmedic. W Ośrodku można skorzystać z rehabilitacji ambulatoryjnej w ramach, której przeprowadzane są zabiegi fizykoterapii, hydroterapii, kinezyterapii i masaże bądź rehabilitacji domowej skierowanej do osób, które z powodu stanu zdrowia nie są w stanie uczestniczyć w terapiach w placówce. Dzięki zespołowi wykwalifikowanych rehabilitantów, pacjenci mają szansę szybciej powrócić do zdrowia oraz polepszyć jakość swojego życia.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%