Zamknij
REKLAMA

Koronawirus: 4 nowe przypadki na Pomorzu. Rośnie ognisko w słupskim szpitalu

11:06, 03.07.2020 | M.Dz.
Skomentuj Zdj. ilustracyjne/fot. pixabay
REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia powiadomiło o 259 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym 4 na Pomorzu. Wśród nowych przypadków są zakażeni związani m.in. z ogniskiem koronawirusa w szpitalu w Słupsku. 

Nowe przypadki dotyczą kobiety w średnim wieku z Gdańska objętej nadzorem epidemicznym, kobiety w średnim wieku z powiatu malborskiego, będącej w kwarantannie oraz kobiet w średnim wieku z powiatu słupskiego i Słupska.

- Wśród nowych przypadków potwierdzonych zakażeń osoby z m. Słupska, p. słupskiego (ognisko w szpitalu) i m.Gdańsk to przedstawiciele zawodów medycznych. Przypadek kobiety z p. malborskiego zaliczany jest do ogniska zw. z zakładem produkcyjnym/rodzinnego - informuje WSSE. 

Pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem u personelu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku potwierdzono w środę. Są to pracownicy oddziału ginekologiczno-położniczego. Zdecydowano o zamknięciu trzech oddziałów w placówce. Są to: oddział położniczo-ginekologiczny, oddział neonatologiczny oraz poradnia patologii ciąży. Wśród pracowników szpitala nadal prowadzone są badania na obecność koronawirusa.

Liczba potwierdzonych zakażeń na Pomorzu wynosi 681. W Polsce liczba ta wynosi 35 405. Zmarło 1 507 osób.

(M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA