Zamknij
REKLAMA

Ile kar do tej pory nałożono w pow. kartuskim za łamanie obostrzeń w czasie epidemii?

10:18, 30.07.2020 | M.D
Skomentuj Zdj. ilustracyjne.
REKLAMA

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kartuzach nakłada kary za łamanie obostrzeń w czasie epidemii - wszystkie do tej pory dotyczą łamania zasad kwarantanny. Łączna suma kar to 41 tys. zł. 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny może nałożyć kary administracyjne na podstawie obowiązujących przepisów związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Od początku wybuchu epidemii kartuski Sanepid nałożył sześć takich kar o łącznej wartości 41 tys. zł. 

- Nakładane administracyjne kary pieniężne dotyczyły naruszania zasad kwarantanny. Najwyższe administracyjne kary pieniężne nałożone do dnia dzisiejszego (29 lipca - red.) wynosiły 10 tysięcy złotych - informuje Krystyna Wagner, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kartuzach. 

Od 25 lipca zmniejszono ograniczenia

Przypomnijmy, że od 25 lipca rząd zmniejszył niektóre ograniczenia związane z koronawirusem. Obniżony został maksymalny limit uczestników targów, wystaw, kongresów, czy konferencji – na 1 osobę przypadać ma 2,5 m2. Do tej pory było to 4 m2. Zniesiono limit 150 osób uczestniczących w tego typu wydarzeniach.

Zniesiony został obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach i na imprezach artystycznych i rozrywkowych, które odbywają się w pomieszczeniach. Dotyczy to zatem klubów muzycznych, sal widowiskowo-sportowych, a także amfiteatrów oraz muszli koncertowych. Zwiększyła się liczba kibiców, którzy mogą wejść na stadiony. Publiczność będzie mogła zająć do 50 proc. miejsc na obiekcie.

Został skrócony dystans społeczny. Dotychczas wymagana odległość od innych osób, jaką trzeba było zachowywać w przestrzeni publicznej, wynosiła 2 metry. Od 25 lipca to 1,5 metra.

Policja przypomina - pandemia wciąż trwa!

Z kolei policjanci, przypominają, że nadal panuje epidemia koronawirusa i apelują o bezwzględne stosowanie obowiązujących w tym zakresie ograniczeń.

- Zasłaniajmy usta i nos w przestrzeniach zamkniętych, nie gromadźmy się, dbajmy o zachowanie dystansu społecznego co najmniej półtora metra. Zadbajmy o siebie i innych. Nie zapominajmy, wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę życia i zdrowia. Bądź odpowiedzialny. Każdy ma wpływ na bezpieczeństwo - apelują funkcjonariusze. 

Usta i nos trzeba zasłonić w przestrzeni otwartej, gdy nie ma możliwości zachowania 1,5 metrów odległości od innych, a także w przestrzeni zamkniętej – np. w sklepach, w komunikacji zbiorowej. Maseczkę trzeba wciąż obowiązkowo nosić m.in.: w autobusie, tramwaju i pociągu; w samochodzie osobowym, jeśli jedziesz z kimś, z kim nie mieszkasz na co dzień; w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie; w kinie i teatrze; u lekarza, w przychodni, w: szpitalu, salonie masażu i tatuażu; w kościele i szkole, na uczelni; w urzędzie (jeśli idziesz załatwić tam jakąś sprawę) i innych budynkach użyteczności publicznej.

- Zasadniczo  zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych jest obowiązkowe. Z obowiązku tego zwolnione są jedynie osoby, które mają problemy z oddychaniem lub nie mogą zasłaniać ust i nosa z innych powodów zdrowotnych. Jeśli taka osoba pojawi się np. w sklepie, to powinna powiadomić obsługę sklepu, że nie może mieć zasłoniętych ust i nosa, aby nie narazić się na interwencję obsługi lub właściciela placówki handlowej, i po przekazaniu takiej informacji może zrobić zakupy - przypomina policja. 

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

GESTAPOGESTAPO

11 7

a czy wznowione będą te pojazdy bundeshwehry znaczy ORMO straży, gdzie będą takie komunikaty podawane w języku niemieckim ACHTUNG ACHTUNG !!!! zbliża się 1 sierpnia rocznica Powstania Warszawskiego, bitte nie wychodzić z domu, zakładać maseczki !! 🤣 jest Pandemia. 🤠 . KoronaGoebels atakuje!!! 11:23, 30.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LUDZIE OCKNIJCIE SIĘLUDZIE OCKNIJCIE SIĘ

9 9

W SKLEPACH LUDZIE NIE NOSZĄ MASECZEK, W KOŚCIOŁACH TO SAMO , W POCIĄGU TAKŻE, NAWET KONDUKTOR NIE MA....CZY WY NAPRAWDE SIĘ NIE BOICIE ? KAŻDY MYŚLI , ZE JEGO TO NIE DOTYCZY AŻ TU NAGLE PRZYPLĄCZE SIĘ WIRUS I WTEDY LAMENT....
TWIERDZĘ, ZE ZA MAŁO KAR....JAKBY KTOŚ ZAPŁACIŁ KILKASET ZŁOTYCH ZA NIENOSZENIE MASECZKI..., WŁASCICIELE SKLEPÓW RÓWNIEZ ZA NIEZWRACANIE UWAGI...TO BY SIE ROZNIOŁO I MOŻE W KOŃCU LUDZIE BY SIE ZACZĘLI BAĆ I NOSILIBY MASECZKI. 12:51, 30.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

leg37leg37

1 4

szmalcowniku lecz się psychiatrtycznie 15:21, 30.07.2020


......

10 7

Niestety za dużo osób lekceważy sobie tego wirusa. Nie wiem dlaczego. W sklepach to z cudem graniczy zobaczyć kogoś kto ma prawidłowo założona maseczke. Nawet wśród personelu. Jak tak dalej będziecie myśleli że ktoś wymyślił sobie stworzenie wirusa to daleko nie zajdziemy. Na jesień może być jeszcze gorzej... Zamiast szukać spiskow w tej sytuacji, załóżcie maseczke i pomyślcie o innych. Ciężko wytrzymać parę minut z zasłoniętym nosem i ustami? 14:46, 30.07.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

XzyXzy

1 1

Pisze Pan/Pani że z cudem graniczy zobaczyć kogoś kto ma założone prawidłowo maseczkę w sklepach(nawet wśród personelu). Czy próbował Pan /Pani wytrzymać 10 godzin przy tak ciężkiej pracy w sklepie w maseczce. ? Wiem, że wygląda to wszystko łatwo co Panie tam robią bo przecież tylko wykładają towar ale niestety tak nie jest . :) 05:40, 31.07.2020


@xzy@xzy

3 0

A czy wie pan/pani że można również nosić przylbice? Tylko je też trzeba poprawnie nałożyć... I właśnie panie w sklepach mogłyby chociaż w czymś takim być a nie z maseczką na brodzie. 09:05, 31.07.2020


XzyXzy

1 0

Przyłbice bez maski można nosić tylko za plexa. Jeżeli wychodzi się na salę sprzedaży powinno się założyć maseczkę. :) Pozdrawiam. :)
02:09, 02.08.2020


GESTAPOGESTAPO

7 6

uwaga na kapusiów, donoszą nawet na własną matkę!!!! tresowani na lewackich nazistów ! 15:26, 30.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA