Zamknij
REKLAMA

W sobotę 17 nowych zakażeń koronawirusem na Pomorzu. Jest kolejne ognisko

18:16, 01.08.2020 | M.D
Skomentuj Zdj. ilustracyjne. fot. pixabay
REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia powiadomiło o 658 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym 17 na Pomorzu. To kolejny dzień z tak dużym przyrostem nowych zakażeń w kraju.

Siedemnaście nowych przypadków na Pomorzu dotyczy: 9 osób z Gdańska - kobiety i mężczyzny w starszym wieku, kobiety i 4 mężczyzn w średnim wieku oraz kobiety i mężczyzny w młodym wieku; 4 osób z Gdyni - 2 kobiet i mężczyzny w młodym oraz mężczyzny w średnim wieku. Potwierdzono także nowe zakażenia u: kobiet w średnim i młodym wieku z pow. puckiego; kobiety w średnim wieku z Sopotu oraz mężczyzny w średnim wieku z pow. wejherowskiego.

- Młode kobiety z Gdańska i pow. puckiego powiązane są z ogniskami. Odpowiednio: w drużynie sportowej i nowym ognisku wśród ratowników wodnych (łącznie 2 osoby). 5 osób z Gdańska i 1 z Gdyni pozostawały w kwarantannie. Pozostałe nie były objęte żadną formą nadzoru - powroty z podróży, spotkania towarzyskie - informuje Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Liczba potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 w województwie wynosi obecnie 919. Wyzdrowiało 678 osób.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA