Zamknij
REKLAMA

Ma być pakiet osłonowy dla dyskotek i klubów? Na razie brak szczegółów

09:18, 08.12.2021 | aop/ amac/PAP/oprac.W.D.
Skomentuj fot.archiwum/W.D.
REKLAMA

Od 15 grudnia mają być zamknięte kluby, dyskoteki i inne miejsca udostępnione do tańca. Wyjątkiem będzie noc sylwestrowa. Wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk zapowiedziała, że zamknięte kluby będą mogły liczyć na wsparcie. Ale kiedy i w jaki sposób zostanie ono przygotowane - nie wiadomo. 

Nasi Czytelnicy w komentarzach nie zostawiają suchej nitki na rządzie, który zdecydował o wprowadzeniu obostrzeń. Część z nich - jak nauka zdalna w okresie przerwy świątecznej czy zakaz korzystania z dyskotek poza sylwestrem - ociera się o absurd, co wskazują nie tylko internauci, ale i eksperci. 

[ZT]37950[/ZT]

Teraz wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk zapowiedziała, że przygotowywany jest pakiet osłonowy dla klubów tanecznych, dyskotek i tych wszystkich miejsc, które od 15 grudnia będą w pełnym lockdownie. Jak dodała, pakiet ten może kosztować kilkadziesiąt milionów złotych.

- Chcemy, aby ten pakiet osłonowy został wprowadzony jak najszybciej i wdrożony. Pracujemy nad ustaleniami, wykorzystując instrumenty już poprzednich tarcz antykryzysowych, czyli mówię tutaj m.in. o ZUS, postojowym - wyjaśniła wiceminister.

Przekazała, że we wtorek w toku rozmów z rożnymi przedsiębiorcami, ustalała jego szczegóły.

- W tym tygodniu chcę zaplanować takie spotkanie właśnie z klubami tanecznymi, dyskotekami, aby rozwiać różnego rodzaju wątpliwości - zapowiedziała.

[ZT]37872[/ZT]

Semeniuk wyraziła nadzieję, że obostrzenia, które są wprowadzane nie będą trwały długo. Wciąż jednak szczegóły pozostają pod znakiem zapytania.

- Dziś mogę powiedzieć, tylko i wyłącznie o kwestii dyskotek, klubów tanecznych - to jest kilkadziesiąt milionów złotych. Wartość szacunkowa ostateczna zostanie na pewno przedłożona niebawem. Dzisiaj mówimy o kilku kodach, de facto o trzech kodach PKD, które są związane właśnie z działalnością klubów tanecznych i dyskotek - wyjaśniła Semeniuk. 

(aop/ amac/PAP/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%