Zamknij
REKLAMA

Gigantyczny wzrost składek dla przedsiębiorców! Tak jeszcze nigdy nie było

19:23, 12.05.2022 | Źródło: Rzeczpospolita
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. fot.archiwum/W.D.
REKLAMA

Jak donosi Rzeczpospolita, ponad milion mikroprzedsiębiorców ma od początku przyszłego roku płacić wyższe składki na ubezpieczenie społeczne. Choć składki rosną co roku, to ta podwyżka jest rekordowa. Ile wyniesie? 

Jak wyjaśnia Rzeczpospolita, powołując się na informacje Ministerstwa Finansów, wzrost wynika ze wskaźników, jakie resort wysłał do Rady Dialogu Społecznego. 

- Ministerstwo prognozuje wzrost przeciętnego wynagrodzenia w przyszłym roku do 6839 zł -  wskazuje dziennik. 

To właśnie ta kwota jest wykorzystywana do ustalenia prognozowanej wysokości składek na ubezpieczenie społeczne w 2023 roku. 

Podwyżka składek do ZUS

Najbardziej podwyżkę odczują ci przedsiębiorcy, którzy na rynku są od przynajmniej kilku lat i utrzymują się z działalności gospodarczej. 

Mali przedsiębiorcy, jak wynika z prognoz, będą musieli zapłacić więcej o 187 zł miesięcznie. Obecnie na ZUS płacą 1211,28 zł, po zmianach, od nowego roku będzie to kwota 1398,84 zł. 

- Kolejną podwyżkę składek mali przedsiębiorcy odczują bardzo boleśnie. Pod uwagę należy wziąć także pozostałe obciążenia, które już na nich spadły np. zmiany w składce zdrowotnej - mówi dla Rzeczpospolitej, ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich Łukasz Kozłowski. 

 

(Źródło: Rzeczpospolita)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

HelenaHelena

9 2

Przeciąż i tak wiadomo, że finalnie zapłaci klient czyli my wszyscy... Dalej napedzajmy inflację... Co za bezmózgi - brak słów... 06:16, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do Helena Do Helena

10 1

„Polak ....przed szkodą i po szkodzie *%#)!& Historia niczego nas nie nauczyła. Zawsze byliśmy „ciemnym ludem” manipulowanym przez władzę i kler.
To przy pomocy kleru PiS doszedł do władzy. Rządzi nami „kurdupel” którego celem jest jak najdłużej siedzieć w pierwszym rzędzie w Sejmie. Który wielbia pokazać swoją „wielkość” w asyście ponad 1000 „ młodych byczków” w mundurach na kolejnej miesięcznicy.
Była kiełbasa wyborcza, wszyscy na kredyt pojedli. Jedni więcej, drudzy mniej. Teraz pora zapłacić


08:30, 13.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KaszebaKaszeba

1 1

Tak tak, święte słowa, to ich rozdawnictwo czkawką nam się odbije, w sumie już odbija, ale ciemny lud nadal wierzy, że władza nas z tego wyciągnie, niestety nie TA władza... 23:16, 13.05.2022


Pisiorek Pisiorek

2 0

Ja i Putin pękamy ze śmiechu, podskakujcie dalej Rosji to będziecie pracowali na miskę ryżu. 09:34, 14.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%