Zamknij
REKLAMA

Niż Brygida nadciąga nad Polskę! Intensywne opady śniegu dotrą też na Pomorze

14.43, 09.12.2022 PAP, IMGW-PIB, oprac. M.Dz. Aktualizacja: 14.45, 09.12.2022
Skomentuj fot. PAP
REKLAMA

Niż Brygida niesie śnieżyce i zamiecie śnieżne, dzienne opady nawet do 20 cm, a potem siarczyste mrozy z temperaturami sięgającymi -20 stopni. Atak zimy rozpocznie się w sobotę. Na Pomorze dotrze w poniedziałek.

W sobotę wieczorem, w nocy z soboty na niedzielę oraz w niedzielę spodziewane są śnieżyce na południu Polski.

 - Śniegu będzie naprawdę sporo, bo początkowo na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Małopolsce z soboty na niedzielę spadnie do 10 cm, w Karpatach nawet do 15 cm - mówi rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

IMGW prognozuje, że w sobotę na Pomorzu będzie zachmurzenie umiarkowane, w kierunku południowo-wschodnim wzrastające do całkowitego. Miejscami opady śniegu, na południowym wschodzie również deszczu ze śniegiem. Będą to opady na ogół słabe.

Front z dużą ilością opadów, który w nocy z soboty na niedzielę dotrze na południe Polski: Małopolska, Śląsk, Podkarpacie i Lubelszczyzna, będzie przesuwał się bardziej na północ. Prognozuje się, że w poniedziałek spadnie do 10 cm śniegu na Pomorzu i krańcach zachodnich.

Wraz z przemieszczającym się frontem i opadami śniegu będzie wzrastała prędkość wiatru i osiągnie od 70 do 90 km/h, a to spowoduje zamiecie i z zawieje śnieżne.

W nocy z wtorku na środę zacznie robić się mroźnie. Na Pomorzu temperatura nie będzie jednak tak niska jak w innych rejonach kraju. 

(PAP, IMGW-PIB, oprac. M.Dz.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Hodowca różHodowca róż

3 0

To dobrze, bo mrozisko wytępi sporo mszyc. 16:48, 09.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%