Zamknij

Ginekologia estetyczna a pewność siebie – jak zabiegi wpływają na komfort życia?

14:10, 21.10.2024 Aktualizacja: 14:21, 21.10.2024

Ginekologia estetyczna oferuje szereg metod odmłodzenia, regeneracji intymnych części ciała. Zabiegi, jakie wykonują lekarze w ramach ginekologii estetycznej, bez wątpienia poprawiają jakość życia i komfort kobiet w różnym wieku. Sprawdź, jakie procedury zabiegowe cieszą się największą popularnością wśród pań chcących poprawić wygląd lub funkcjonalność sfer intymnych.

Ginekologia estetyczna – powszechnie wykonywane zabiegi

Współczesna ginekologia estetyczna wykorzystuje techniki laserowe, wysokoskoncentrowaną falę ultradźwiękową (HIFU) oraz falę radiową RF. Zastanawiasz się, jakie zabiegi są wykonywane u kobiet najczęściej? Powszechną procedurą jest laserowa rewitalizacja pochwy, która przywraca jej elastyczność, nawilżenie i jędrność. Zabieg daje bardzo dobre rezultaty terapeutyczne w przypadku wystąpienia u pacjentki wysiłkowego nietrzymania moczu. W celu odmłodzenia okolic intymnych wiele kobiet decyduje się na ostrzykiwanie tych miejsc osoczem bogatopłytkowym. Osiągnięte efekty utrzymują się około 12 miesięcy. Zabieg poprawia wygląd skóry i jest polecany kobietom zmagającym się z suchością pochwy. Inną powszechnie przeprowadzaną procedurą jest zabieg wypełniania warg sromowych kwasem hialuronowym, który stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, odmładzając okolice intymne. Procedura trwa około 30 minut, uzyskane efekty utrzymują się do dwóch lat. Panie po przebytych porodach, które nie odczuwają przyjemności podczas stosunków płciowych, niejednokrotnie poddają się waginoplastyce, która rozwiązuje problem luźności pochwy. Waginoplastyka trwa jedną do dwóch godzin.

Wiedz, że większość zabiegów ginekologii estetycznej jest przeprowadzanych w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga długiej ani uciążliwej rekonwalescencji. Procedury zawsze poprzedza szczegółowy wywiad medyczny z lekarzem i wykluczenie przeciwwskazań. Do podstawowych czynników wykluczających należy m.in.:

  • ciąża i okres połogu,
  • karmienie piersią,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • nieuregulowane cukrzyca i nadciśnienie,
  • uczulenie na leki podawane przy znieczuleniu,
  • choroba nowotworowa,
  • infekcje wirusowe,
  • stany zapalne i infekcje pochwy oraz sromu,
  • miesiączka,
  • aktywna opryszczka.

Ginekologia estetyczna – lepsze samopoczucie i satysfakcja ze zbliżeń

Ginekologia estetyczna rozwiązuje wiele problemów wynikających z naturalnego procesu starzenia się organizmu, blizn pooperacyjnych, dolegliwości związanych z menopauzą, jak np. suchość pochwy i nie tylko. Dzięki zabiegom lekarze są w stanie pomóc kobietom, które skarżą się na nietrzymanie moczu i bolesne współżycie z partnerem. Przykładowo dzięki korekcji asymetrycznych czy przerośniętych warg sromowych możesz odzyskać pewność siebie podczas zbliżeń i pozbyć się uczucia dyskomfortu oraz bólu. Poddając się procedurom, możesz czerpać więcej satysfakcji z seksu i poprawić poziom samoakceptacji. 

Ginekologia estetyczna – komfort fizyczny przy uprawianiu sportu

Jak pokazuje praktyka lekarska, wrodzone lub nabyte defekty pochwy powodują mikrourazy, ból i często zniechęcają kobiety do aktywności fizycznej. Przerośnięte lub asymetryczne wargi sromowe często powodują otarcia i podrażnienia podczas uprawiania sportów takich jak np.: bieganie, jazda na rowerze, jazda konna. Dzięki możliwościom, jakie daje kobietom współczesna ginekologia estetyczna, możesz skorygować kształt warg sromowych i pozbyć się tych uciążliwych dolegliwości. 

Jak wybrać klinikę, która wykonuje zabiegi ginekologii estetycznej?

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej powinny być przeprowadzone z zachowaniem najwyższych standardów higieny. Dlatego, zanim wybierzesz daną klinikę, upewnij się, czy wszystkie procedury są przeprowadzane w warunkach sterylnych. Sprawdź też kwalifikacje i doświadczenie lekarza specjalisty, który wykona u Ciebie zabieg ginekologii estetycznej. Poszukaj informacji na jego temat w sieci lub porozmawiaj z innymi pacjentkami. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko infekcji oraz innych komplikacji po zabiegowych.

 

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%