Zamknij

Korzyści ze spożywania cukru

14:07, 31.10.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 07:52, 06.11.2019

Z pewnością, kiedy tylko zapytamy osoby odchudzające się, jakie są korzyści ze spożywania cukru, zaraz zasypią nas informacjami o tym jak szkodliwy jest cukier. Z drugiej strony możemy się także spotkać z opinią, że cukier jest jednym z niezbędnych elementów diety. Jak jest zatem, kto ma rację?

Niewątpliwie większość z nas zdecydowanie częściej słyszy o negatywnych aspektach związanych ze spożywaniem cukru. Jednakże, jak podkreślają eksperci, o jego szkodliwości możemy mówić tylko wtedy, gdy występuje on w nadmiarze. Warto o tym pamiętać.

Jeśli cukier stanowi element zdrowej i dobrze zbilansowanej diety, a także aktywnego stylu życia, to jego konsumpcja może przenieść nam pewne korzyści np. poprawę nastroju. Jednocześnie należy pamiętać, że każdy kij ma dwa końce i także w tym przypadku ważny jest umiar. Nadmierny stres lub przykre wydarzenia mogą potencjalnie przyczynić się do zwiększonej konsumpcji słodkich posiłków. Właśnie w tej sytuacji należy pamiętać o umiarze i o tym, że żadna ilość słodyczy nie rozwiąże naszego zmartwienia.

Pamiętajmy także, że stres oznacza również większą produkcję kortyzolu, a to samo w sobie wpływa bardzo negatywnie na nasze zdrowie, zwiększa ryzyko chorób, podnosi stan zapalny w organizmie i obniża odporność.

Zdrowa i piękna cera

Wydawać by się mogło, że cukier negatywnie wpływa na kondycje naszej cery. Jak się jednak okazuje, nie do końca jest to prawdą. Owszem, jego nadmiar w naszej diecie może przyczynić się do pogorszenia kondycji cery. Jednakże, jak wskazują kosmetolodzy, cukier może mieć także inne zastosowanie.

Jak połączyć zdrową skórę i cukier? To proste, należy używać go zewnętrznie. Obecnie na rynku możemy dostać peelingi z wykorzystaniem cukru, który pozwalają złuszczyć zmęczony i przestarzały naskórek. Dodanie do tych kosmetyków produktów takich jak oliwa z oliwek czy sok z cytryny pozwala dodatkowe nawilżenie lub rozjaśnienie skóry. Wśród zalet tych produktów należy wymienić nie tylko ich skuteczność, ale także prosty, naturalny skład.

Czytaj więcej na ten temat na stronie: http://www.mamnewsa.pl/artykuly-sponsorowane/mity-na-temat-szkodliwosci-cukru

Zastrzyk energii

Każdego dnia, w zależności od poziomu aktywności każdego dnia, nasz organizm potrzebuje sporo energii – musimy przecież wstać do pracy lub szkoły, a dodatkowo na każdym kroku czekają nas nowe wyzwania...

Żeby móc im sprostać, codziennie musimy spożywać odpowiednio skomponowane posiłki. Nasza dieta powinna być zasobna w:

  • białko, które np. umożliwia odbudowę starych i zniszczonych komórek,
  • zdrowe tłuszcze, wpływające na uczucie sytości, budujące układ nerwowy,
  • węglowodany, będące źródłem energii do codziennego funkcjonowania.

Tak w praktyce wygląda pełnowartościowy posiłek. Takich w ciągu całego dnia powinno być minimum 3, tzn. śniadanie, obiad i kolacja. Niestety nie zawsze się to jednak udaje, gdyż wielu z nas pomija śniadania. W takiej sytuacji zostaje nam tylko jedno – przy dużym „dołku” energetycznym, kiedy czujemy się głodni, potrzebujemy szybkiego doładowania energii. Niestety, sprzyja to objadaniu się, a w konsekwencji także wzrostowi masy ciała, nadwadze i otyłości.

W związku z powyższym, chcąc uniknąć wzrostu masy ciała, musimy pamiętać o regularnych posiłkach. Nie należy także stosować diet eliminacyjnych np. wykluczających węglowodany. Są one źródłem energii, a także podstawowym paliwem dla naszego mózgu i mięśni. Są więc niezbędne w codziennej diecie.

Podsumowując, cukier, odpowiednio wkomponowany, może stanowić element zdrowego stylu życia, a także przynosi pewne korzyści. Na co dzień należy pamiętać o podstawowych zasadach diety, tzn. że ważne są regularne, dobrze zbilansowane posiłki dostarczające wszystkich, cennych składników odżywczych. Bez konsultacji z lekarzem lub dietetykiem nie należy eliminować podstawowych makroskładników diety takich jak białka, węglowodany czy tłuszcze. Wszystkie bowiem mają swoje zastosowanie. W codziennej diecie nie możemy także zapomnieć o indywidualnym dopasowaniu porcji, gdyż nadmiar nawet najzdrowszej żywności, wpływa negatywnie na zdrowie. W końcu nie bez powodu od czasów antycznych mówimy, że „wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę”

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%