Zamknij
REKLAMA

Przodkowo. Bezpłatna pomoc psychologiczna dla mieszkańców gminy

12:20, 05.10.2018 | M.B.
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie ilustracyjne. fot. pixabay

Od kilku lat w gminie Przodkowo działa mini poradnia psychologiczna, gdzie raz w tygodniu prawie przez cały rok przyjmowani są pacjenci. Okazuje się, że bezpłatne porady cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. To dowód na to, jak bardzo pomoc psychologiczna jest potrzebna, nawet w tak małych ośrodkach jak gm. Przodkowo.

Od kilkunastu lat życie ma inne tempo. Zmieniła się też jego wartość. To, co kiedyś było ważne, miało swój ciężar moralny, teraz jest nieistotne, albo w ogóle nie funkcjonuje. Świat bardzo się zmienił. Jesteśmy wiecznie pod presją czegoś lub kogoś. I z tymi zmianami nie każdy człowiek dobrze sobie radzi. Aby pomóc osobom z różnego rodzaju trudnościami rozwinęła się psychologia, która w przeszłości nie była tak rozpowszechniona.

Problemy związane z samym sobą, z własnymi emocjami, z umiejętnością nawiązywania relacji międzyludzkich dotykają nie tylko osoby z wielkich miast, gdzie tempo życia jest większe. Ludzie z małych miejscowości lub obszarów wiejskich mają takie same kłopoty, a dodatkowo trudniejszy dostęp do fachowej pomocy. Z myślą o takich osobach od kilku lat w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Przodkowie działa mini poradnia psychologiczna. Raz w tygodniu przez cały rok, z wyłączeniem miesiąca sierpnia, pani psycholog przyjmuje bezpłatnie pacjentów. 

- Pomysł narodził się kilka lat temu, gdy zauważono potrzebę takich zajęć. Przeprowadzono ankiety wśród podopiecznych GOPS-u, które potwierdziły konieczność uruchomienia tego rodzaju pomocy. Inicjatywa spotkała się z aprobatą wójta Przodkowa i pomysł został włączony do strategii rozwoju gminy - poinformowano nas w  przodkowskim GOPS-ie.

Aktualnie GOPS prowadzi zapisy na tegoroczne spotkania. Okazuje się, że terminy są zarezerwowane do końca listopada, ale wciąż można zapisać się na spotkania w grudniu. Spotkania z psychologiem będą kontynuowane także w przyszłym roku.

- Środki na kontynuację programu są już zarezerwowane w przyszłorocznym budżecie, więc można być spokojnym - mówi Marlena Dering, kierownik GOPS-u. - Spotkania odbywają się w przodkowskiej bibliotece, gdzie panują komfortowe warunki do rozmów. 

Bezpłatne porady psychologa dla mieszkańców gminy odbywają się w każdą środę w godz. 15.00-18.00. Zapisy w GOPS pod nr: 58 500 16 80.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Kon..owiczKon..owicz

0 0

do szeregu proszę 00:30, 07.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone