Zamknij
REKLAMA

Naukowcy badają dlaczego, gdzie i po co jeździmy na rowerze. Wypełnij ankietę!

11:26, 05.11.2018 | mat.pras., oprac. M.Dz.
REKLAMA
Skomentuj
Zdj. ilustracyjne. fot. archiwum/M. Dzienisz

Naukowcy z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego chcą zbadać zachowania komunikacyjne mieszkańców gmin, w których od listopada funkcjonować będzie Rower Metropolitalny MEVO. Dlatego zachęcają mieszkańców, zwłaszcza z okolic Somonina i Kartuz, do wypełnienia krótkiej ankiety. 

Jak informuje Agnieszka Ważna z Katedry Ekonomiki Transportu Wydziału Ekonomicznego UG, współautorka badania, celem badań jest m.in identyfikacja barier, które zniechęcają do poruszania się rowerem po Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot.  Z drugiej strony zadane w kwestionariuszu pytania dotyczą też czynników, które motywują do jazdy na rowerze. Autorzy badania - Tomasz Bieliński i Agnieszka Ważna, sprawdzą też poziom poczucia bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym. Po roku, powtarzając badanie, chcą wykazać jak (i czy w ogóle) zmieni się podejście mieszkańców OMGGS do jazdy na rowerze wskutek uruchomienia systemu MEVO.

- Do prawidłowego wnioskowania statystycznego brakuje nam jeszcze wypełnień mieszkańców Kartuz i Somonina. Sukces badania zależy od odpowiedniej liczby pełnych odpowiedzi z poszczególnych miejscowości. Kartuzy i Somonino to miejsca, w których nie osiągnięto jeszcze wystarczającego wyniku, dlatego zapraszamy do wypełniania ankiety, która zajmie maksymalnie 10 minut - zachęcają autorzy badania. 

Ankieta jest anonimowa. Można ją wypełnić klikając tutaj:  http://badania.biz.pl/index.php/575892/lang-pl

(mat.pras., oprac. M.Dz.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

mirek-monsz-grazynymirek-monsz-grazyny

4 0

Do monopolowego po alkohol. 13:35, 05.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Luksusowy Luksusowy

1 0

Większość już przywykła do samochodu. Co z PKM pojadę do każdej wioski na tym Mevo? I zostawię go pod kościołem?
17:04, 05.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone