Zamknij
REKLAMA

Chmielno. Zakończono projekt "Warto zapukać do drzwi"

13:33, 04.12.2018 | nadesłane/oprac.M.B.
REKLAMA
Skomentuj
fot.nadesłane

W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie odbyło się podsumowanie I edycji projektu "Warto zapukać do drzwi!".

Piątkowe spotkanie było okazją do wręczenia upominków oraz podziękowań biorącym udział w projekcie seniorkom oraz wolontariuszom, a także przyjaciołom projektu. Ponieważ było to ostatnie spotkanie przedświąteczne w tym gronie, nie zabrakło również dzielenia się opłatkiem. W świąteczny nastrój wprowadził mały koncert Khrystyny Fetisovej, uczennicy Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, która zaśpiewała m.in. jedną z najpiękniejszych kolęd - "Cichą noc", zarówno po polsku, jak i w języku ukraińskim.

Wieńcząc I edycję projektu, nie zapomniano o uroczystym torcie i wspólnej zabawie. Niespodziankę zgotowali  także harcerze z Sierakowic, którzy przygotowali wiele gier i zabaw.

Projekt "Warto zapukać do drzwi!" to nowy pomysł realizowany na terenie gminy Chmielno, realizowany przez Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON- STOP”. Celem programu jest integracja międzypokoleniowa, wzajemne zrozumienie i zwykła, ludzka rozmowa. "Warto zapukać do drzwi!" ma na celu integrację międzypokoleniową mieszkańców gminy Chmielno, aktywizację emerytów, osób starszych i samotnych, edukację i wychowanie młodego pokolenia, zaszczepianie w młodzieży szacunku do osób starszych oraz zapobieganie izolacji społecznej seniorów. Projekt skierowany jest do osób doświadczonych, w zaawansowanym wieku. Osób samotnych, które chcą podzielić się swoimi doświadczeniami, miło spędzić czas i porozmawiać z drugim człowiekiem.

W trakcie projektu wolontariusze przeszli specjalne szkolenie, przygotowujące ich do realizacji całego projektu oraz spotkania z seniorem. Przez parę miesięcy każdy z wolontariuszy spędzał czas ze "swoim" seniorem - rozmawiali, rozwijali swoje pasje, wspominali i dzielili się swoimi radościami i smutkami. Odbyły się także różne wydarzenia, mające na celu integrację seniorów i ich aktywizację, m.in. warsztaty fotograficzne pod okiem Aleksandry Robak oraz wspólny seans filmu "Zimna Wojna" w Kinie za Rogiem w Chmielnie.
 

(nadesłane/oprac.M.B.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Fajna inicjatywa!Fajna inicjatywa!

3 0

Brawo!!! 14:51, 04.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone