Zamknij
REKLAMA

Kartuzy. Parking przy ul. Klasztornej czasowo zamknięty

13:25, 11.01.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. Magda Dzienisz

Rozpoczęły się prace związane z budową zbiornika buforowego na terenie parkingu przy ulicy Klasztornej w Kartuzach. W związku z tym będzie on czasowo zamknięty.

W piątek 11 stycznia zamknięty został parking przy ul. Klasztornej, znajdujący się naprzeciwko Kartuskiego Centrum Kultury. Trwają tam prace związane z budową zbiornika buforowego.

- Jest to jeden z czterech zbiorników buforowych, które powstaną na terenie Kartuz w celu ochrony przeciwpowodziowej mieszkańców oraz ochrony środowiska. Roboty realizowane są w ramach zadania pn. Zagospodarowanie wód deszczowych w mieście Kartuzy w celu poprawy retencyjności zlewni i ochrony przed zmianami klimatu. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy - informuje Urząd Miejski w Kartuzach.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

Przewidywane zakończenie robót budowlanych związanych z wykonaniem zbiornika nastąpi w drugiej połowie lutego. Wartość całego projektu wynosi 14 mln 514 tys. zł. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone