Zamknij
REKLAMA

Wolontariusze do Szlachetnej Paczki wciąż poszukiwani

15:04, 22.08.2019 | mat.pras./W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.Szlachetna Paczka

Trwa rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. W szeregi SuperW, jak w obu projektach nazywa się wolontariuszy, można wstępować do października – im szybciej, tym lepiej. W tym roku działać będzie kartuski rejon projektu Szlachetna Paczka.

W tym roku Szlachetna Paczka odbędzie się już po raz dziewiętnasty, zaś Akademia Przyszłości po raz siedemnasty. Oba programy od lat wspierają potrzebujących, pomagają im w tym, by zaczęli samodzielnie radzić sobie w życiu, budują w nich pewność siebie i wzmacniają poczucie własnej wartości. 

Tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do blisko 17 tys. rodzin w całej Polsce, a wartość pomocy materialnej przygotowanej przez darczyńców, którą podczas tzw. "Weekendu Cudów", przekazali potrzebującym wolontariusze, przekroczyła 47 mln zł.

By Paczka i Akademia odbyły się również w tym roku i pomogły tysiącom potrzebujących rodzin oraz dzieci z problemami w szkole potrzeba 13 tys. bohaterów. Jeśli chcesz zostać jednym z nich wejdź na superw.pl i wyślij zgłoszenie. W tym roku powraca rejon Kartuzy projektu Szlachetna Paczka. Rusza także kolejna edycja Akademii Przyszłości przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach oraz przy Szkole Podstawowej nr 5. 

(mat.pras./W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

szlachetna paczka ?szlachetna paczka ?

2 6

Już wszyscy zapomnieli o aferze w tym przedsięwzięciu ? 20:11, 22.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

no i?no i?

6 2

nikt nie zapomniał...
sprawa się wyjaśniła. władza zmieniła. pomaganie dalej jest dobrą wartością...
w czym problem? 20:33, 22.08.2019


Dawne ogłoszenieDawne ogłoszenie

6 3

Pamiętam jak parę lat temu, jeszcze przed ujawnieniem wspomnianej afery chciałem zostać wolontariuszem. Trafiłem na ogłoszenie Szlachetnej Paczki w Gdańsku. Treść ogłoszenia była sformułowana raczej apodyktycznie. Wprost stwierdzano, że oczekuje się "niekwestionowania poleceń" i "bezwarunkowego realizowania zadań".
Stwierdziłem, że być wolontariuszem i być niewolnikiem jednocześnie to jednak trochę za dużo, znalazłem więc inną instytucję. Jednak do dziś się zastanawiam, co tam się musiało odwalać, że tak się obawiano "kwestionowania poleceń"? 22:35, 22.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AteistaAteista

1 4

Tych pasibrzuchow w czarnych koloratkach zagonić do roboty a nie że tylko o małych dzieciach myślą 😂 16:57, 24.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone